Mehmet Okur Londra'ya gidiyor

NBA Europe Live 2009'un ilk maçı Ekim ayında Chicago Bulls ile Utah Jazz arasında oynanacak.

Ntvspor 25.03.2009 - 15:22

İSTANBUL - NBA, Londra seferlerini sürdürüyor. NBA takımları üst üste üçüncü sezon da Europe Live kapsamında İngiltere'nin başkentini ziyaret edecek.

Ekim ayında gerçekleştirilecek organizasyonda bu yıl, milli basketbolcumuz Mehmet Okur'un takımı Utah Jazz, İngiltere Milli Takımı'nda forma giyen Luol Deng ve Londra doğumlu yıldız Ben Gordon'ın yer aldığı Chicago Bulls ile karşılaşacak.

Kadrosunda Mehmet Okur'un haricinde Rus Andrei Kirilenko ve Ukraynalı Kirilo Fesenko'yu bulunduran Utah, tarihinde ilk kez Avrupa'da bir maça çıkacak.

Londra'nın NBA ile olan ilişkisi 1993 yılında Wembley Arena'daki ilk NBA maçıyla başladı. Son 16 yılda yedi NBA takımını ağırlayan Londra'da, ilk kez bir İngiliz basketbolcu NBA takımında sahne alacak.

1997 yılında Paris'teki McDonald's şampiyonasının ardından ilk kez Avrupa'yı ziyaret edecek olan Chicago Bulls'un yıldızı Deng, "Londra'da Bulls formasıyla oynamak benim hayalimdi. Çocukken tuttuğum takımın formasıyla kendi ailem ve arkadaşlarımın önünde oynayacağım" diyerek heyecanını belirtti.

Londra 2012 yılında Olimpiyat oyunlarına ev sahipliği yapacak. Her sporda iddialı olmaya çalışan İngiltere, basketbolda da yeni bir yapılanmaya gitti. Bu doğrultuda Bulls'un yıldızı Luol Deng ve Toronto Raptors'da oynayan Pops Mensah-Bonsu ile yükselen İngiltere, Eurobasket 2009'a kalmayı başarmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...