Memo 1 yıl daha Jazz'da

Milli basketbolcu Mehmet Okur bir yıl daha Utah Jazz'da kaldı. Başarılı oyuncu, kontratının son yılını feshetme hakkını kullanmadı.

Ntvspor 01.07.2009 - 09:31

Memo 1 yıl daha Jazz'da

Mehmet Okur ve Carlos Boozer, gelecek sezon da Utah Jazz forması giyecek.

Kontratlarının son yıllarını feshederek, serbest oyuncu statüsü kazanmaları mümkün olan her iki oyuncu da, bir yıl daha Jazz forması giyerek, gelecek sezonun sonunda transfer piyasasına çıkma kararı aldı.

Bu yönde ilk açıklama Boozer'dan geldi. Daha önce kesinlikle opsiyonunu kullanarak serbest kalacağını söyleyen Boozer, sakatlığı nedeniyle bu sezon sadece 37 maçta forma giyebilince, istediği teklifleri alamayacağını anladı ve Utah'ta kalma kararı aldı.

Boozer'dan hemen sonra Memo da, Utah'taki kontratını tamamlama kararı aldı. Utah gelecek sezon Mehmet Okur'a 9 milyon dolar, Boozer'a ise 12.7 milyon dolar ödeyecek.

Okur ve Boozer ile birlikte Kyle Korver'ın da fesih kararı almaması üzerine, Jazz'ın başarılı pota altı oyuncusu Paul Millsap'ı kaybetmesi olasılığı doğdu.

Jazz'ın, 2006 draftında 47. sıradan seçtiği Millsap, sınırlı serbest oyuncu statüsünde... Yani Jazz, bu oyuncuya yapılacak teklifleri karşılarsa Millsap takımda kalacak. Ancak Millsap'e yüksek bir teklif gelmesi halinde, Jazz'ın lüks vergisi ödemesi gerekecek.

Salt Lake Tribune gazetesinin haberine göre ise Oklahoma City, 24 yaşındaki pota altı oyuncusuyla yakından ilgileniyor. Bu yaz serbest oyunculara harcayabileceği 11 milyon doları bulunan Oklahoma City Thunder, Millsap'in peşinden koşuyor.

Thunder'ın Paul Millsap'e yıllık 10 milyon dolarlık bir teklif yapması bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...