Mesajların faturası

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, sportmenliğe aykırı beyanlarda bulunduğu için Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'e 15 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

Ntvspor 15.04.2010 - 20:01

Mesajların faturası

PFDK’dan Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören’e kötü haber geldi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, 10 Nisan'da oynanan Beşiktaş-Trabzonspor maçından sonra TFF Başkanı'na yönelik sportmenliğe aykırı eylemi nedeniyle 15 gün hak mahrumiyeti cezası aldı.

Aynı maçtan sonra TFF'nin saygınlığını zedeleyen ve futbolun değerini düşüren sportmenliğe aykırı beyanlarda bulundukları gerekçesiyle Beşiktaş Kulübü Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak'a 15 gün, yönetici Mete Düren'e de 21 gün hak mahrumiyeti cezası verildi. 

SÜMER'E 105 GÜN HAK MAHRUMİYETİ
PFDK, Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Çetin Sümer'e 105 gün hak mahrumiyeti ve 200 bin lira para cezası verdi.

Kurul, toplantıda, Sümer'in, 11 Nisan'da oynanan Galatasaray-Diyarbakırspor maçında, hak mahrumiyeti cezası infaz edilmeden stada girmesinden dolayı 60 gün hak mahrumiyeti ve 200 bin lira para cezası verdi, aynı maçtan önce ve 12 Nisan'da bir televizyon kanalında federasyonun saygınlığını zedeleyen ve futbolun değerini düşüren, sportmenliğe aykırı beyanlarda bulunmasından dolayı ayrıca 45 gün hak mahrumiyeti cezası uyguladı.

Çetin Sümer, böylece toplam 105 gün hak mahrumiyeti ve 200 bin lira para cezası almış oldu.

BARIŞ ÖZBEK'İN CEZASI ONANDI
Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Galatasaraylı futbolcu Barış Özbek'e verilen 4 maçlık cezaya yapılan itirazı reddetti.

Kurul, toplantısında, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK), Turkcell Süper Lig'de 5 Nisan'da oynanan Sivasspor-Galatasaray maçında rakip takım oyuncusuna yönelik kural dışı hareketi nedeniyle Barış'a verdiği 4 resmi müsabakadan men cezasına yapılan itirazı da görüştü.

Tahkim Kurulu, Barış'a PFDK'nın verdiği cezaya yapılan itirazı oy birliğiyle reddederek, 4 maçlık cezayı onadı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...