NTV

"Messi olmasa, sıradan bir takım olurlar"

Ntvspor

Spor

Bayern Münih Onursal Başkanı Franz Beckenbauer, takımın Barcelona'ya elenmesi sonrası, teknik direktör Pep Guardiola'ya sahip çıktı. Beckenbauer, Barcelona içinse; "Messi'yi çıkarırsanız sıradan bir takıma dönüşürler" yorumunu yaptı.

Bayern Münih'in üst üste 2 yıldır Şampiyonlar Ligi’ne yarı finalde veda etmesi sonrası, Pep Guardiola'nın kulüpteki geleceği tartışılmaya başlandı.

Guardiola'ya en güçlü destek, Bayern Münih'in onursal başkanı Franz Beckenbauer'den geldi. Bir dönem Guardiola'nın oynattığı futbolu sıkıcı bulan Beckenbauer; "Geçen yıl oyuncuların sürekli paslaşmasını sıkıcı bulduğum doğru. Ancak Pep kendi oyun fikirleri ile Bayern'in felsefesi arasında denge kurmayı başardı. Takımımız artık daha fazla ileriye doğru oynuyor ve zaman zaman heyecan veriyor. Pep Guardiola uzun yıllar Bayern Münih'in başında kalırsa, dünyanın en mutlu adamı olurum" dedi.

Beckenbauer, Barcelona'nın ise Messi'siz sıradan bir takıma dönüşeceğini savundu. Messi'yi kendi çağının en iyi oyuncusu olarak gösteren Beckenbauer, tüm zamanların en iyi oyuncusu unvanının ise hala Pele'ye ait olduğu görüşünde.

ETİKETLER