Messi'den Barcelona'nın sözleşme teklifine ret iddiası

Barcelona'da Lionel Messi dönemi sona mı eriyor? Konuyla ilgili çarpıcı haber, İspanya'nın önde gelen spor gazetelerinden Marca'dan geldi.

lionel messi.jpg

İspanyanın önde gelen spor gazetelerinden Marca, Lionel Messi'nin, Barcelona'nın yeni sözleşme teklifini reddettiğini yazdı. Katalan devinin son yıllara damga vurmasında baş rol oynayan Messi'ye geçtiğimiz Temmuz ayında yeni bir sözleşme teklifi yapıldığını; ancak Arjantinli yıldızın buna olumsuz yanıt verdiği belirtildi.

Habere göre, Messi, İspanya'da hakkında açılan vergi kaçırma cezası nedeniyle bu yönde bir karar aldı ve bu düşüncesini de geçtiğimiz Temmuz ayında tatildeyken babasına iletti. 

Barcelona Başkanı Josep Maria Bartemeu'nun buna karşın Lionel Messi'ye tekrar düşünmesini tavsiye etti. Barcelona, yakın gelecekte yıldız oyuncuyla yeniden masaya oturacak. Anjantinli oyuncu 2018-2019 sonunda bitecek sözleşmesine bağlı kalacak; ancak o tarihten sonraki geleceği şimdilik belirsizliğini koruyor. 

13 yaşında Barcelona alt yapısına alınan, 17 yaşında Katalan deviyle profesyonel olan 29 yaşındaki oyuncu, kulübüyle 7 İspanya, 4 Şampiyonlar Ligi ve 6 da İspanya Kral Kupası şampiyonluğu yaşadı.

Sayfa Yükleniyor...