Mesut Özil'in hayali

Werder Bremen'de forma giyen Almanya Milli Takımı'nın Türk asıllı oyuncusu Mesut Özil, hayalinin Güney Afrika'da Dünya Şampiyonluğu yaşamak olduğunu söyledi.

03.03.2010 - 13:15

Mesut Özil'in hayali

Mesut Özil, Die Welt Gazetesi'nde yayınlanan röportajında, Alman Milli Takımı'nın dünya kupası için iyi bir yolda olduğunu belirterek, "Potansiyelimiz var. Rakiplerimiz iyi bir turnuva takımı olduğumuzu biliyor. Hayalim 2010 Dünya Kupası'nın yapılacağı Güney Afrika'da Dünya Şampiyonluğu yaşamak" dedi.

"Teknik direktör Joachim Löw'ün, dünya kupasına götüreceği oyuncular açısından büyük seçenekleri var, ancak 23 kişi seçilecek. Kendi şansınızı nasıl görüyorsunuz?" şeklindeki soruya Mesut, "Bu 23 oyuncu arasında olmayı ümit ediyorum. Rekabet büyük olduğu için çok çalışmam lazım. Kadroda kesinlikle yer alacağım konusunda kendimi güvende hissetmem için bir neden yok" yanıtını verdi.

Mesut, Dünya Kupası'nda Arjantin, Brezilya, İngiltere, İspanya ve Almanya'yı favori olarak gösterdi.

Almanya'nın efsane futbolcuları Franz Beckenbauer ve Günter Netzer'in kendisini övdüklerinin hatırlatılması üzerine de Mesut, Beckenbauer gibi birisinin kendisi hakkında değerlendirme yapmasından dolayı gurur duyduğunu, ancak bunun sadece o an için güzel olduğunu belirterek, "Futbol hızlı gelişen bir alan. Bugün iyisin, yarın değil. Bunu hissettim" dedi.

Werder Bremen'deki sözleşmesinin uzatılması konusunda da konuşan Mesut, 2011 yılına kadar Werder Bremen ile sözleşmesi olduğunu hatırlatarak, "Geleceğim konusunda düşünme hakkım var. Bu da doğal" diye konuştu.

Görüşmelerin sürdüğünü, bu görüşmelerin nasıl sonuçlanacağına bakacağını belirten Mesut, şu an transfer olmayı düşünmediğini, Werder Bremen ve Alman Milli Takımındaki görevine konsantre olmak istediğini ifade etti.

Mesut, bu akşam oynanacak Almanya-Arjantin dostluk maçı ile ilgili beklentilerinin sorulması üzerine de Arjantin maçının kendileri için iyi bir sınav olacağını, Dünya Kupası öncesinde dünyanın en iyi oyuncuları Lionel Messi ya da Carlos Tevez gibi oyuncularla kıyaslama yapmanın iyi olduğunu, bunun oyuncuları geliştireceğini sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...