NTV

MotoGP heyecanı Japonya'ya taşındı

Ntvspor

Spor
MotoGP heyecanı Japonya'ya taşındı

MotoGP sezonunun ikinci ayağına bu hafta Japonya ev sahipliği yapacak. Dünya şampiyonu Valentino Rossi, Motegi Pisti'nde 5. galibiyetini kovalayacak. Pazar günü saat 09.00'da başlayacak Japonya Grand Prix'si, NTV'den canlı yayınlanacak.

İSTANBUL - MotoGP'de heyecan Japonya'da sürecek. Japonya Grand Prix'si bu yıl sürprizlere açık görünüyor. Japonya'ya Eylül ayında gitmeye alışkın olan pilotlar, bu kez 2 buçuk kilometrelik Motegi Pisti'nde fazla antrenman yapma şansı bulamadılar. Dolayısıyla motosiklet ayarlarında sıkıntı yaşamaları, izleyenleri şaşırtmayacak.

Japonya GP'sini değerlendiren Valentino Rossi, "Burada hem benim hem de takımdaki diğer herkesin harika anıları var. Henüz birkaç ay önce harika bir yarış geçirdik. Serbest antrenmanlarda zorlanmıştım ama pazar günü çok çok hızlıydım. Büyük bir zaferdi. Burada çok uzun süre önce, 2001'de 500 cc'lik motosikletimle de galip gelmiştim. M1 de bu pistte hızlı gidecek gibi görünüyor" dedi.

Rossi, Japonya'da geçen yıl tüm rakiplerinden hızlıydı. Fakat aynı başarıyı göstermesi için bu hafta sonu da zorlu bir mücadele vermesi gerekecek.

Katar'da koşulan sezonun ilk yarışını kazanan, 2007 dünya şampiyonu Casey Stoner, Rossi'nin güçlü rakiplerinden biri olarak görünüyor.

Stoner yarışla ilgili olarak, "Herkes buraya biraz tereddütlü geliyor. Yeni lastiklerimizi henüz burada test etmedik. Hiç test yapmadık. Neler olacağını birlikte göreceğiz. Ancak bu yıl motosikletimizden menunuz" dedi.

2007'deki dünya şampiyonluğunu Motegi Pisti'nde garantileyen Stoner, bugüne kadar Japonya'da hiç galibiyet yaşamadı.