Mourinho'dan Lukaku'ya çağrı

Manchester United Menajeri Jose Mourinho, yeni golcüsü Romelu Lukaku'yu değerlendirdi. Mourinho, Lukaku'nun hala kendisini en üst düzeyde kanıtlaması gerektiği görüşünde.

Haberler - Ntvspor 20.07.2017 - 11:27

Mourinho'dan Lukaku'ya çağrı

Manchester United'ın 75 milyon sterlin karşılığında kadrosuna kattığı Romelu Lukaku'dan beklentileri büyük.

Chelsea'de kısa süre birlikte çalıştığı Lukaku’nun Everton'a gitmesine izin veren menajer Jose Mourinho, Belçikalı golcünün o günden beri büyük bir gelişme kaydettiğini vurguladı.

Portekizli menajer bununla birlikte Lukaku'nun hala kendisini en üst seviyede kanıtlaması gerektiği görüşünde.

Mourinho, "Lukaku son birkaç sezonda kendisine çok geliştirdi. Artık Chelsea'deki genç ve deneyimsiz oyuncu değil. United'a çok üst düzey bir golcü olarak geldi. Ancak ne kadar geliştiğini özellikle Şampiyonlar Ligi maçlarında göstermesi gerekiyor" dedi.

Mourinho, geçen sezon büyük bir çıkış yakalayan genç Marcus Rashford'ın gelişiminden de memnun.

Lukaku transferinin Rashford'un oynamayacağı anlamına gelmediğini söyleyen deneyimli menajer, "Lukaku ve Rashford'ı ileride birlikte oynatabilirim. Ona çok güveniyorum. Hücum hattının her bölgesinde oynayabilecek, rakip savunmaları çok zorlayan bir oyuncu. Bu sezon çok daha fazla gol atacağına eminim" dedi.

2 transfer daha istemesine karşın 1 yeni oyuncuyla yetinmek zorunda kalabileceğinin altını çizen Mourinho, "Kulüpler giderek zenginleşiyor. Bu nedenle oyuncu transfer etmek kolay değil. İstediğiniz oyuncuların fiyatları 2'ye 3'e katlanmış durumda. Manchester City'nin Kyle Walker için 25 milyon sterlin ödemek istediğine eminim. Ancak Tottenham'ın para sorunu olmadığı için bunun 2 katına transferi gerçekleştirebildi. Bizim için de durum aynı" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...