Mullin gelecek sezon yok

Golden State Warriors’un yeni gnel menajeri Larry Riley oldu .

12.05.2009 - 20:42

İSTANBUL - Batı Konferansı takımlarından Golden State Warriors, gelecek sezon için genel menajer pozisyonunda bir değişikliğe gitti. Sözleşmesi sona eren Chris Mullin’in yerine antrenör Don Nelson’ın yardımcısı Larry Riley genel menajerlik koltuğuna oturdu.

Takım başkanı Robert Rowell ile uzun süredir fikir ayrılıkları olan Mullin’in takımdan ayrılması beklenen bir gelişmeydi.

2008 yazında Mullin, takım kaptanı Baron Davis ile yeni bir sözleşme imzalamak istemiş ancak başkan Rowell buna izin vermemişti. Davis, bu gelişme üzerine Los Angeles Clippers’a gitmişti.

Aynı dönemde altı yıl için 66 milyon dolarlık sözleşme imzalanan Monta Ellis bir scooter kazası geçirip sakatlanınca, Chris Mullin’in isteklerinin aksine başkan Robert Rowell, yıldız oyuncuya 30 maçlık bir ceza vermişti.

Her ne kadar verdiği bol sıfırlı kontratlarla tartışılsa da Chris Mullin, Golden State’in son yıllardaki başarılı genel menajerlerinden biri oldu. Adonal Foyle, Derek Fisher ve Mike Dunleavy’ye büyük kontratlar sunan, ancak zamanı geldiğinde bu kontratların yükünden kurtulmayı başaran Mullin, birçok yıldızı da Warriors’a kazandırdı.

Baron Davis’i neredeyse yok pahasına transfer eden tecrübeli yönetici, Stephen Jackson ve Al Harrington’ı kadroya kattığı takasla Golden State’in play-off yapmasını sağlamıştı. Mullin ayrıca Andris Biedrins ve Anthony Randolph gibi oyuncuları da draft etti.

Mullin’in New York Knicks’te Donnie Walsh’ın yardımcısı olması bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...