Mustafa Cengiz-Fatih Terim çatlağı (Terim başkanlığa mı oynuyor?)

Kenetlenme çağrıları yapılan Galatasaray'da başkan Mustafa Cengiz ve teknik direktör Fatih Terim arasında fikir ayrılığı belirdi. Başkan Cengiz’in “Dilerdim ki 6-0’ın psikozu bozulsun” sözüne karşılık Terim, “Bizim böyle bir derdimiz yok. Eğer ortada bir psikoz varsa o da karanlıklar altında Fenerbahçe Stadı’nda kaldırdığımız kupadır” diye rahatsızlığını anlattı.

ntv.com.tr 08.11.2018 - 06:56

Mustafa Cengiz-Fatih Terim çatlağı (Terim başkanlığa mı oynuyor?)

Galatasaray'da bir yandan Fenerbahçe derbisindeki olaylardan gelecek cezalar beklenirken, diğer yandan hiç beklemedik bir çatlak ortaya çıktı.

Milliyet gazetesinden Nevzat Dindar'ın haberine göre, kulüpten ve Başkan Mustafa Cengiz tarafından ardı ardına yapılan açıklamaların satır aralarındaki sözler kriz çıkardı.

Bunların ilki Cengiz’in derbi sonrasındaki açıklamalarıydı. Galatasaray Başkanı, “Dilerdim ki, 2-0’lık skor 7-0’a ulaşsın ve 6-0’ın psikozu bozulsun. Fakat 2-0’dan 2-2’ye geldi ve bir direnç gösterildi” ifadesi teknik direktör Fatih Terim’i çok kırdı.

Tecrübeli teknik adamın yakın çevresine bu konuyla ilgili sitemde bulunduğu, “Bizim böyle bir derdimiz yok. Eğer ortada bir psikoz varsa o da karanlıklar altında Fenerbahçe Stadı’nda kaldırdığımız kupadır. Biz rakibimizin sahasında kupa kaldırmışız” diyerek Başkan Mustafa Cengiz’in sözlerinden duyduğu rahatsızlığı aktardı.

Başkan Cengiz ise Almanya’ya gelen kongre üyeleri ile yaptığı sohbette Gomis'in gönderilmesi konusunda topu Florya’ya attı. Cengiz, “Florya (Fatih Terim ve Abdurrahim Albayrak) Gomis satılırken bize a, b, c, d ve hatta e planı olduğunu söyledi. Biz planları olup olmadığını sormuştuk. Ancak planlamada sıkıntı olmuş” diyerek bu konuda yönetimin eleştirilmemesi gerektiğini dile getirdi.

Diğer taraftan Schalke deplasmanında Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ile teknik direktör Fatih Terim’in bir araya gelmemesi dikkat çekti.

TERİM'İN GALATASARAY BAŞKANLIĞINA MI OYNUYOR?

Hürriyet gazetesindeki yazısında Fatih Terim'in Schalke maçı sonrası yaptığı basın toplantısına değinen Ertuğrul Özkök, "Schalke maçı bitmiş ve ben Fatih Terim’in basın toplantısını dinlerken, bir yandan da notlar alıyorum. Yaptığı konuşmayı, beden dili, figür ve sözler açısından değerlendirdiğimde çıkardığım sonuç: Terim'in Galatasaray camiasındaki nihai hedefi kulübün güçlü başkanı olmak" değerlendirmesinde bulundu. 

Sayfa Yükleniyor...