Mustafa Kapı, Galatasaray tarihine geçti

Galatasaray'ın Levski Sofya ile oynadığı hazırlık maçında forma giyen Mustafa Kapı, sarı-kırmızılılarda A Takım maçında forma giyen en genç oyuncu oldu.

Ntvspor 08.10.2016 - 22:44 | Son Güncelleme : 08.10.2016 - 22:54

Mustafa Kapı, Galatasaray tarihine geçti

Galatasaray’ın, Levski Sofya ile oynadığı hazırlık maçında tarihi bir an gerçekleşti. Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, 14 yaşındaki Mustafa Kapı’yı 89. dakikada oyuna dahil etti. Kapı, Galatasaray tarihinde A takım maçında forma giyen en genç oyuncu oldu.

MUSTAFA KAPI'DAN AÇIKLAMA

Galatasaray formasıyla A Takımla sahaya çıkan en genç futbolcu olan 2002 doğumlu Mustafa Kapı maç sonrası açıklamalarda bulundu.

Maçta oyuna girmesi ile ilgili konuşan Mustafa, "Öncelikle benim için çok özel bir gün. Jan hocama ve diğer hocalarıma teşekkür ediyorum. Bu formanın hakkını vermeye çalışıyorum ve çalışacağım. Oyuna girerken çok heyecanlandım, şimdi de çok heyecanlıyım, konuşamıyorum" dedi.

Maçın sonunda içinde bulunduğu bir pozisyon hakkında da konuşan Mustafa, "O pozisyonda rakip takım penaltı beklemişti ama hakem vermedi penaltı olsaydı üzülürdüm" ifadelerini kullandı.

Teknik direktör Riekerink de Mustafa Kapı'nın iyi bir oyuncu olduğunu bildiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

"Milli takım aralarında genç arkadaşlarımıza ve yeteneklerimize şans vereceğimizi söylemiştim. Biz de bu aradan faydalanıyoruz. Altyapıya geldiğimden beri Mustafa Kapı'nın ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu biliyordum. Amacımız ve görevimiz altyapı oyuncularımızı parlatmak ve değerlendirmek. Daha çok yeteneğimiz var. Onları da değerlendirmemiz gerekiyor."

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Levent Nazifoğlu da genç futbolcu ile ilgili, "Son dakikalarda Mustafa Kapı'nın oynadığını da görmek güzeldi. Allah yolunu açık etsin çocuğumuzun" ifadesini kullandı.

Sarı-kırmızılı futbolcu Sinan Gümüş de, "Mustafa Kapı'nın bugün sahada olması önemliydi. Böyle devam ederse çok başarılı olabilir. Bu oyuncular arasında ben de 'ağabey' oldum" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...