Nadal çoştu bir kere

ATP Rome Masters'ta rakibi David Ferrer'i 7-5 ve 6-2'lik setlerle deviren Nadal şampiyonluğa ulaştı

Haberler 02.05.2010 - 22:21

Nadal çoştu bir kere

''ATP Rome Masters'' turnuvasında finalde vatandaşı David Ferrer'i yenen 3 numaralı seribaşı İspanyol Rafael Nadal, Roma'da 5. kez zafere ulaşmayı başardı.

İtalya'nın başkenti Roma'da ''Foro Italico'' bölgesindeki toprak kortlarda 8 gündür devam eden, toplam 2 milyon 750 bin euro ödüllü ''ATP Rome Masters''ın final maçı, iki İspanyol raket arasında, Merkez Kort'ta yapıldı.

İki kez sağanak yağmur nedeniyle kesintiye uğrayan finalde, 3 numaralı seribaşı Rafael Nadal, 13 numaralı seribaşı David Ferrer'i 7-5 ve 6-2'lik setlerle 2-0 yenerek, şampiyon oldu.

İki raket de karşılaşmanın ilk setinin 11. oyununa kadar birbirinin servisini kıramayarak, oyunda üstünlük kuramadı. 11. oyunda rakibinin servisini kırmayı başaran Rafael Nadal, kendi servis oyununu da kazanınca ilk seti 7-5 almayı başardı. Bu arada ilk sette durum 4-4 iken, yoğun yağmur yağışı nedeniyle müsabakaya 1 saat ara verildi.

İlk seti alarak şampiyonluk için büyük bir avantaj yakalayan Nadal, ikinci sete de hızlı başladı ve daha 3. oyunda rakibinin servisini kırmayı başardı. Mücadelede durum 2-1'e geldiğinde, şiddetini artıran yağmur nedeniyle oyuna bir kez daha ara verilmek zorunda kalındı.

Bir saati aşkın sürenin ardından tekrar başlanan müsabakada Nadal, ikinci sette 4-2 üstün durumdayken, 7. oyunda bir kez daha rakibinin servisini kırarak, durumu 5-2'ye getirdi. Kendi servis oyununu kazanmasını bilen Nadal, maçı kazanarak ''ATP Rome Masters''daki 5. şampiyonluğuna ulaşmayı başardı.

Turnuvayı şampiyon tamamlayan Rafael Nadal, 434 bin euro para ödülünün yanı sıra dünya klasmanı erkekler sıralamasına etki edecek bin puanın da sahibi oldu.

Final karşılaşmasının başında, 10 bin 500 kişilik merkez kortun tamamına yakını tenisseverlerce doldurulurken, ikinci kez verilen yağmur arasından sonra tribünlerin büyük kısmının boş kaldığı görüldü.

NADAL: KAZANDIĞIM İÇİN MUTLUYUM
ATP Rome Masters turnuvasının ardından 3 numaralı seribaşı İspanyol Rafael Nadal, önemli bir turnuvada oynadığını belirterek, ''Kazandığım için mutluyum'' dedi.

Vatandaşı David Ferrer'i yenerek turnuvadaki 5. şampiyonluğuna uzanan Rafael Nadal, final karşılaşmasının ardından düzenlediği basın toplantısında, ''Önemli bir turnuvada oynadım ve bunu kazandım. Belki Monte-Carlo'daki kadar iyi oynamadım fakat oyunum tatmin ediciydi'' diye konuştu.

Karşılaşmanın yağmur yağışı nedeniyle iki kez durmasının kendisine sorun yaratıp yaratmadığının sorulması üzerine Nadal, hava ve saha koşullarının dizi için herhangi bir problem yaratmadığını söyledi.

Şampiyon raket, gelecek pazartesiden itibaren önündeki turnuvaya hazırlanacağını ifade ederek, ''Kendimi geliştirmek istiyorum. Her zaman daha iyi tenis oynamaya çalışıyorum'' ifadelerini kullandı.

FİNALİST FERRER
Vatandaşı Rafael Nadal'a karşı yaptığı final mücadelesini kaybeden turnuvanın 13 numaralı seribaşı ismi David Ferrer de düzenlediği basın toplantısında, kendi oyunundan memnun olduğunu kaydederek, ''Roma'daki ilk finalimi oynamaktan dolayı mutluyum. Nadal'a karşı mücadele etmek çok zor'' dedi.

ÇİFTLER FİNALİNE ABD DAMGASI
''ATP Rome Masters''ın son gününde oynanan bir diğer final maçı ise çiftler kategorisinde, ABD'li raketler arasında yapıldı. 1 numaralı seribaşı raketler ABD'li Bob ve Mike Bryan kardeşler, vatandaşları John Isner ve Sam Querray'i 6-2 ve 6-3'lük setlerle 2-0 yenerek, turnuvayı şampiyon tamamladılar.

Bryan kardeşler, 133 bin 500 euroluk para ödünün de sahibi oldu.

Sayfa Yükleniyor...