Nadal’dan eski bakana dava!

İspanyol tenisçi Rafael Nadal, kendisini doping yapmakla suçlayan Fransa Eski Spor Bakanı Roselyne Bachelot'ya davaaçtı.

Ntvspor 26.04.2016 - 10:00

Nadal’dan eski bakana dava!

Nadal'ın avukatı aracılığıyla sunduğu iddianamede, geçtiğimiz mart ayında katıldığı bir televizyon programında kendisini doping yapmakla suçlayan eski Fransız bakan Roselyne Bachelot'dan maddi ve manevi tazminat talep etti. İspanyol tenisçi yaptığı yazılı açıklamada, davayı kazanması halinde elde edeceği maddi tazminatı bir sivil toplum örgütüne veya sosyal yardım vakfına bağışlayacağını duyurdu.

2007-2010 yılları arasında Fransa'da Sağlık ve Spor Bakanı olarak görev yapan Bachelot, ülkesinin basınına verdiği demeçlerde, "Nadal'ın bir süre kortlardan uzak kaldığı meşhur sakatlığını biliyoruz. Bir kontrolde pozitif çıkmıştı ve bunu sakatlık mazeretiyle örttü." ifadesini kullanmıştı.

Dünya sıralamasında 5. sırada olan İspanyol tenisçiye hem İspanya'dan hem de Fransa'dan destek gelmişti. Nadal'ın haksız bir suçlamaya maruz kaldığını düşünen Real Madrid Kulübü, İspanyol basketbolcu Pau Gasol ve Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, İspanyol sporcuya destek veren açıklamalar yapmıştı.

Sayfa Yükleniyor...