Naim Süleymanoğlu'nun ameliyatı başarılı geçti (8 saat sürdü)

Karaciğer yetmezliği bulunan olimpiyat şampiyonu Milli Halterci Naim Süleymanoğlu 8 saat süren başarılı bir operasyon geçirdi.

Naim Süleymanoğlu'nun ameliyatı başarılı geçti (8 saat sürdü)

Olimpiyat ve dünya şampiyonu eski halterci Naim Süleymanoğlu ameliyat oldu.

Acil karaciğer nakli bekleyen efsane halterci için aranan uygun donör bulunmasının ardından Süleymanoğlu bu sabah Ataşehir Memorial Hastanesi'nde ameliyata alındı. 8 saat süren ameliyat başarılı geçti.

Süleymanoğlu’nun akrabaları ve yakın çevresinde yapılan araştırma sonucunda testleri olumlu sonuç veren bir arkadaşının donör olmasına karar verilmişti.

"5-6 ARKADAŞI GÖNÜLLÜ OLDU"

Naim Süleymanoğlu'nun kardeşi Muharrem Süleymanoğlu, kardeşinin karaciğer yetmezliği çekmeye başlamasının ardından 5-6 arkadaşının organ bağışında bulunmak üzere gönüllü olduğunu söyledi.

Doktorların, arkadaşlarının arasından birisinin karaciğerinin Naim Süleymanoğlu'na daha uygun olduğunu belirlediğini ifade eden Muharrem Süleymanoğlu, gerekli tetkiklerin ardından hem kardeşinin hem de verici arkadaşının ameliyata alındığını kaydetti.

Her ikisinin de şu anda ameliyathanede olduğunu ve kendilerine operasyonun 5-6 saat kadar süreceğinin söylendiğini aktaran Süleymanoğlu, "Karaciğerini vermeyi kabul eden arkadaşı isminin açıklanmasını istemedi. 'Naim ağabeyim çok genç, benim kan grubum da uyuyor. Ben gönüllü olmak istiyorum.' dedi. Hocam da kendisini uygun gördü. İnşallah operasyon başarıyla sonuçlanacak ve sağlığına kavuşacak' dedi.

50 yaşındaki Naim Süleymanoğlu, karaciğer sirozu teşhisiyle 25 Eylül'de hastaneye kaldırılmıştı. 

Operasyon, Ataşehir Memorial Hastanesi'nde Prof. Dr. Kamil Yalçın Polat'ın başkanlığındaki bir ekip tarafından gerçekleştirildi.

  • Etiketler :
  • Haberler -
  • Halter
  • Naim Süleymanoğlu
  • Ameliyat
  • Organ nakli

Sayfa Yükleniyor...