Nathan Jawai yoğun bakımda

Galatasaray Liv Hospital'da Nathan Jawai şoku yaşanıyor. Olimpiakos maçı sonrası rahatsızlanan Avustralyalı oyuncuyu yoğun bakıma alan doktorlar, hem kalp hem de beyin için tetkikler yaptı. Geçmişte kalp rahatsızlığı bulunan Jawai'nin boyun travması geçirdiği açıklandı.

Haberler - Ntvspor 25.10.2013 - 11:46

Nathan Jawai yoğun bakımda

Galatasaray Liv Hospital'ın yıldız basketbolcusu Nathan Jawai, son iki yılın şampiyonu Olimpiakos'a karşı 22 sayı atarak Euroleague kariyer rekorunu kırmış ve sarı kırmızılı forma altındaki en başarılı maçını çıkarmıştı.

Avustralyalı sporcu, maçın ardından evde baş dönmesi, sol kolunda ve bacağında uyuşma şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakımda izlemeye alınan Nathan Jawai’ye, kalp rahatsızlığı şüphesiyle anjiyo yapıldı.

Yıldız oyuncu 5 sene önce NBA'de Toronto Raptors forması giydiği dönemde de kalbinden rahatsızlık geçirmişti. Jawai kalp büyümesi nedeniyle bir süre tedavi görmüştü.

Anjiyo sonrasında kalbinde herhangi bir damar tıkanıklığı bulunmadığı tespit edilen Nathan Jawai, maçta yüzüne darbe aldığını belirtince, doktorlar bilgisayarlı beyin tomografisi uygulamasıyla durumu kontrol ettiler.

Detaylı tetkiklerin ardından 27 yaşındaki pivotun boyun travması geçirdiği açıklandı. Hayati tehlikesi bulunmayan Jawai'nin sağlık durumu ve basketbol kariyerine devam edip etmeyeceği, önümüzdeki günlerde netlik kazanacak

Jawai, mayıs ayında ayağındaki sakatlık nedeniyle ameliyat olmuş ve sıkı bir çalışma programının ardından yaklaşık 10 kilo vererek 140 kiloya düşmüştü.

Sayfa Yükleniyor...