Nayman: TFF kurallara göre karar verdi

Bursaspor Kulübü Basın Sözcüsü Ferruh Nayman, ''Türkiye Futbol Federasyonu kurallara göre karar verdi'' dedi.

16.03.2010 - 19:45

BURSA - Bursaspor Kulübü Basın Sözcüsü Ferruh Nayman, Turkcell Süper Lig'de olaylar nedeniyle yarıda kalan Diyarbakırspor-Bursaspor maçında Diyarbakırspor'un hükmen (3-0) mağlup sayılmasına ilişkin kararı değerlendirirken, ''Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kurallara göre karar verdi'' dedi.

Nayman, yaptığı açıklamada, Diyarbakır'daki maçta yaşananların Diyarbakırspor taraftarlarınca gerçekleştirildiğine inanmadığını, gerçek Diyarbakırspor taraftarının kulübünü zora düşürecek davranışlarda bulunmayacağını söyledi.

Diyarbakırspor'un kümede kalacağına inandığını dile getiren Nayman, şöyle konuştu:

''Hoş olmayan olaylar yaşandı. Buna karşılık TFF kurallara göre karar verdi. Biz Diyarbakırspor'un küme düşmesini istemiyoruz. Hala kümede kalma şansları var. Onlara başarılar diliyorum. Diyarbakırspor bizim her zaman dostumuz. İnşallah ligde kalırlar ve gelecek sene ligde sportmence, fair-play kuralları çerçevesinde karşılaşma yaparız.''

Nayman, Bursaspor'un, Diyarbakırspor'un 3-0 hükmen mağlup sayılmasıyla aldığı 3 puanla ligde liderliğe yükseldiğine işaret ederek, şunları kaydetti:

''Lider olduk mutluyuz, ama bunun da faturası oluyor. Bütün takımlar lidere karşı daha farklı oynuyorlar. Biz bunun stresini ve gerilimini yaşayacağız. Hocamız Ertuğrul Sağlam, bunu çok iyi biliyor ve futbolcuları psikolog gibi yönlendirmeye çalışıyor. Yerimizi korumak için elimizden geleni yapacağız. Bursaspor artık farklı bir takım. Eski Bursaspor değil. Manisaspor maçında gördünüz, taraftarımız artık daha bilinçli. İnşallah Bursaspor sezon sonunda Türk futbol tarihinde bir çığır açmış olacak.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...