NBA'de tarihi gece: Takımlardan boykot kararı

Polisin siyahi Amerikalı Jacob Blake'i arkadan vurarak ağır yaralamasını protesto etmek için Milwaukee Bucks maça çıkmama kararı aldı. Diğer takımların da boykota katılmasıyla bu gece oynanacak tüm maçlar ertelendi.

Haberler - ntv.com.tr - Reuters - Ntvspor - Anadolu Ajansı 26.08.2020 - 23:51 | Son Güncelleme : 27.08.2020 - 02:58

NBA'de tarihi gece: Takımlardan boykot kararı

Amerikan Basketbol Ligi () play-off ilk turunda bu gece oynanacak maçlar takımların boykot kararı üzerine ertelendi. 

'nin Wisconsin eyaletinde polisin siyahi Amerikalı Jacob Blake'i arkadan vurarak ağır yaralamasını protesto eden Milwaukee Buckslı basketbolcular, TSİ 23.00'de başlaması planlanan Orlando Magic maçına çıkmama kararı aldı.

Konu hakkında NBA'den resmi açıklama yapılmazken, maçın ertelendiği bilgisi verildi. Seride Milwaukee Bucks'un Orlando Magic karşısında 3-1 üstünlüğü bulunuyodu.

OKLAHOMA VE HOUSTON'DAN DA BOYKOT KARARI

Milwaukee Bucks'ın ardından bu gece karşı karşıya gelecek Oklahoma City Thunder ile Houston Rockets da boykot kararı aldı. 

ESPN kaynaklarına göre bu gece Portland Trail Blazers ile karşılaşacak Los Angeles Lakers da maçı boykot etme kararıyla ilgili görüşme gerçekleştirdi.

Bu gelişmelerin ardından gece oynanacak tüm maçların ertelendiği açıklandı.

ABD'de George Floyd isimli siyahi vatandaşın polis şiddeti sonucunda öldürülmesinin ardından Minneapolis'te başlayan protestolar tüm ülkeye yayılmış ve "Siyahilerin Hayatı Önemlidir" (Black Lives Matter) hareketine dönüşmüştü.

Sayfa Yükleniyor...