Necati Ateş: Artık yeni bir sayfa açtım

Antalyaspor'a transfer olan eski Galatasaraylı Necati Ateş, sarı-kırmızılı ekipte çok güzel günler geçirdiğini ancak artık yeni bir sayfa açtığını söyledi.

02.09.2009 - 12:29

Necati Ateş: Artık yeni bir sayfa açtım

ANTALYA - Galatasaray'dan Antalyaspor'a transfer olan Necati Ateş, Antalyaspor'a başarılı olmak için geldiğini, takıma katkı sağlamayı umut ettiğini söyledi.

Transferin son gününde Antalyasporlu olan Necati Ateş, takımıyla yaptığı ilk antrenmanda kısa süre hafif koşu yaptı.

Antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Necati Ateş, Antalyaspor'a geldiği için çok mutlu olduğunu vurguladı. Eski takım arkadaşlarım Antalyaspor'da çok güzel bir ortam olduğunu söylediklerini anlatan Ateş, ''Buradaki güzel şeylere katılmak istediğimi hissettim. Mehmet hocamla 2-3 gündür konuşuyorduk. Sağolsun transferde onun çok katkısı oldu. Mehmet hocaya çok teşekkür ediyorum. Galatasaray kulübüne de teşekkür ediyorum. Onlarla öyle veya böyle sıkıntılı bir dönemimiz olmuştu ama o dönem geçti. Oradan çok güzel bir şekilde ayrıldım. Galatasaray'da çok güzel günler yaşadım. Artık yeni bir sayfa açtım. Antalyaspor'a başarılı olmak için geldim. İnşallah takıma katkı sağlarım.'' diye konuştu.

Antalyaspor'da başarılı olmak için çok çalışacağına belirten Ateş, Antalyaspor'u tercih etmesinde teknik direktör Mehmet Özdilek'in etkisi olduğunu ifade etti. Galatasaray'da antrenmanlarına devam ettiği için kondisyon eksiğinin bulunmadığını belirten Ateş, sadece takım antrenmanı eksikliğinin olduğunu anlattı. Ateş, takıma hemen katılabileceğine de değinerek, milli maç nedeniyle lige verilen aranın kendisine çok iyi geleceğini belirtti.

NECATİ'DEN BEKLENTİMİZ BÜYÜK
Her fırsatta bir forvete ihtiyacı bulunduğunu söyleyen Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek de, Necati Ateş'in transferinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Özdilek, ''Necati'nin takıma uyum sorununun olacağını sanmıyorum. Milli takıma kadar yükselmiş, uluslararası tecrübesi olan Necati'nin bünyemize katılması bizi sevindirdi. Ondan beklentimiz çok büyük. Onun da beklentileri var. Necati'nin uyum sorununu kısa sürede aşıp takıma katkı sağlayacağını düşünüyorum. Milli maç nedeniyle lige ara verilmiş olması bir avantaj. 10 günlük süre var. Necati'nin fiziksel açıdan zafiyet yaşayacağını zannetmiyorum. Hocasıyla birlikte çalışmalarını sürdürüyordu. Elbette takım idmanı çok farklı. Kısa sürede bunu aşıp, Necati'yi takıma adapte etmek istiyoruz. Onun tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz. Onun da kendi adına beklentileri büyük. Antalyaspor ve Necati kendi açısından iyi bir birleşim olacak. Bize de bu anlamda çok büyük katkı sağlayacaktır.'' dedi.

Transferde Necati'nin kendilerini ''kırmadığını'' ifade eden Özdilek, ''Necati'yi çok büyük bir paraya mal etmedik. Onun arzu ve isteği, bize inanması, bizim onu çok arzu etmemiz bu transferi gerçekleştirdi. Son dakikada bu transferi gerçekleştirmemiz çok önemliydi'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...