Neeskens: Amacımız turu geçmekti

Galatasaray antrenörü Johan Neeskens, Estonya'ya turu geçmek için geldiklerini ve bunu başardıkları için mutlu olduklarını söyledi.

27.08.2009 - 23:35

TALLINN - Galatasaray Yardımcı Antrenörü Johan Neeskens, Levadia karşısında berabere kalsalar da, istediklerini aldıklarını ve UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kaldıklarını söyledi.

Karşılaşma sonrası basın toplantısına katılan Johan Neeskens, ilk maçtaki 5-0'lık skorun avantajıyla Tallinn'e geldiklerine dikkat çekerek, ''İyi bir skor almak ve iyi bir oyun oynamak istiyorduk. Sonuçta berabere kaldık ama mutluyuz. Mutlaka her maçı kazanmak için sahaya çıkıyoruz. Bu maçta da bunu denedik ama rakibimiz iyi organize olan bir takımdı. Biraz da şaşırttı bizi. 5-0'lık skordan sonra biraz daha açık oynarlar diye düşünmüştük. Kendi sahalarında da defansif oyunu tercih ettiler ve fazla risk almak istemediler. Bu sebepten dolayı maç zorlaştı. Sonuçta amacımız turu geçmekti ve başardığımız için mutluyuz.'' diye konuştu.

Neeskens, ilk maçtaki farklı skordan sonra, kendi evinde de Levadia'nın defansif oynamasıyla ilgili olarak, ''Bu durumu anlayamıyorum'' ifadesini kullandı.

''ROTASYONU SEVİYORUZ''
Takım kadrosunda yapılan değişikliklerin sorulması üzerine Neeskens, teknik kadro olarak rotasyonu sevdiklerini dile getirdi.

Çok geniş bir oyuncu kadroları bulunduğunu aktaran Holandalı teknik adam, ''Bu tip rotasyonlar yapmayı seviyoruz. Böyle yaparak tüm oyunculara oynama şansı veriyoruz. Bu da tüm oyuncuların diri kalmasını sağlıyor. Onlar için fırsat oluyor'' dedi.

Neeskens, oyun içinde zorunlu olarak yaptıkları bazı değişiklikler nedeniyle de Elano'yu 90 dakika sahada tutmak zorunda kaldıklarını sözlerine ekledi.

Galatasaray takımı, karşılaşmanın ardından İstanbul'a dönmek üzere havalimanına hareket etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...