Neeskens: Şansımız sürüyor

Galatasaray antrenörü Johan Neeskens, şampiyonluk şanslarının devam ettiğini ve mücadelerini son maça kadar devam ettireceklerini söyledi.

23.04.2010 - 11:34

Neeskens: Şansımız sürüyor

Galatasaray Futbol takımı Antrenörü Johan Neeskens, ''Şampiyonluk şansımızın olduğunu düşünüyorum, mücadelemizi son maça kadar sürdüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın'' dedi.

Galatasaray Televizyonu'nda yayınlanan ''Neeskens'le Soru Cevap'' programına konuk olan teknik direktör Frank Rijkaard'ın yardımcısı Neeskens, sezon içinde gelişen bütün olumsuzluklara rağmen şampiyonluk şansları olduğunu vurgulayarak, ''Mücadelemizi son maça kadar sürdüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Önümüzdeki maçları kazandıktan sonra bu yarışın içinde mutlaka biz de varız'' diye konuştu.

Hafta sonunda Bursaspor ile yapacakları önemli maçla ilgili görüşlerinin sorulması üzerine Neeskens, ''Bursaspor maçını kazanacağımızı düşünüyorum. Ali Sami Yen Stadı'nda kendi taraftarımız önünde onları yeneceğimizden hiçbir şüphem yok'' ifadelerini kullandı.

Neeskens, şunları kaydetti:
''Son iki maçımıza bakıldığında gösterilmiş iyi bir performans var, ama yapılan bazı hatalarımız da var. Bursaspor maçında bu hataları yapmamamız gerekiyor. İlk dakikadan itibaren agresif oynamamız, bunu da tabii ki fair play çerçevesinde gerçekleştirmemiz gerekiyor. Topa karşı agresif oynamamız ve en önemlisi rakibi oynatmamamız, top bize geldiği zaman da basit oynamamız  gerekiyor. Ayağa pas yapıp, topun kontrolünün bizim elimizde olması gerek. Onun dışında defans, orta saha ve forvet bloklarımızın birbirine yakın oynaması gerekiyor. Bu tip şeyleri yapıp, galip gelmeliyiz. Çünkü çok önemli bir maç, ligin bitimine 4 hafta kalmış ve şampiyonluk yolunda en önemli rakibinize karşı oynuyorsunuz. Kazanırsanız puan farkı 2'ye düşüyor. Bunu kesinlikle hissetmemiz gerekiyor. Sadece sözde kalmaması gerekiyor, sahaya çıktığımızda da bunu Bursaspor'a göstermemiz gerekiyor.

Ali Sami Yen Stadı'nda oynayacağız, muhteşem bir taraftar kitlesine sahibiz ve onlara da bu maçta çok ihtiyacımız olacak. Çünkü, onlar bizim her zaman 12. adamımız oldu. İlk dakikadan itibaren baskımızı hem taraftarla hem oyunumuzla Bursaspor'a hissettirmemiz gerekiyor. O yüzden bu maçı kazanacağımızdan hiçbir şüphemiz yok.''

Hollandalı teknik adam, ''Bursaspor karşısında biraz daha tedbirli bir kadro mu göreceğiz, yoksa aynı oyun anlayışıyla mı Galatasaray sahaya çıkacak?'' şeklindeki soruya ise şu yanıtı verdi:

''Burada tabii ofansif bir futbol oynayacağız gibi bir şey söyleyemeyiz. Çünkü biz son 2-3 maçta takım olarak birbirimize yakın oynuyoruz ve bunu çok iyi yapmaya başladık. Topun kontrolünü ele geçiriyoruz, pas yapıp atağa kalkıyoruz. Bu da çok ofansif bir oyun sergiliyormuşuz gibi gösteriyor. Bursaspor'a karşı da mutlaka takım olarak birbirimize yakın oynayıp, topun kontrolünü sağlamamız gerekiyor.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...