Nihat: Yabancılık çektim

Beşiktaş forması altında ilk yarıda gösterdiği performansla beklentileri karşılayamayan ve sert eleştirilere maruz kalan Nihat Kahveci, NTV SPOR'dan Hakan Gündoğar'ın sorularını yanıtladı.

Antalya’da sürdürdükleri ikinci yarı hazırlıklarının çok iyi gittiğini belirten Nihat, "Yoğun bir tepmo var. Her şey yolunda. Hedeflerimiz büyük. Bunun için de çok çalışmamız gerekiyor" dedi.

Ligin ikinci yarısı için umutlu konuşan Nihat Kahveci, ilk yarıdaki kötü performansı konusunda, “Villarreal'den Türkiye'ye geldikten sonra ilk dönemde uyum sorunu yaşadım. Olayı fazla büyütmek istemiyorum. İlk yarıda kötü bir performans sergilediğimin ben de farkındayım. Sonuçta benden beklenenler fazla. Fakat ikinci yarıya hazırlık aşamasında kendimi iyi hissediyorum. ‘Takıma alıştım’ diyebilirim. Türkiye'de oynuyor olsam da 8 sene buradan uzak kaldım. Oranın şartlarına alışmıştım. İlk başlarda yabancılık çektim. Ben de elimden geleni yapıyorum. Şanssız ve formssuz olan dönenimim uzun sürdü" ifadelerini kullandı.

Futbolda dünün çok çabuk unutulduğunu, forvetlerin hem acımasızca eleştirildiğini hem de fazlasıyla övüldüğünü vurgulayan tecrübeli futbolcu, "Kötü olunca ağır eleştirilerle karşılaşıyoruz. Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu olmasına karşın, en çok eleştirilen oyuncusu Hakan Şükür'dü. Sonuçta beklentiler vardır. Fakat eleştiriler bazen haddini aşıyor. Karakterine dahi eleştiriler geliyor. Bizim işimizde övülmek olduğu kadar eleştirilmek de var. Forvetleri acımasızca eleştiriliyoruz sonrasında gereğinden fazla övüyoruz. Dünyanın en çok kazanan oyuncuları hep en çok eleştirilen forvetler olur" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...