"Nonda'yı tartışmaya gerek yok"

Galatasaray'da sakatlığı devam eden Milan Baros, zaman zaman eleştirilen takım arkadaşı Nonda'ya destek verdi.

28.11.2009 - 17:13

"Nonda'yı tartışmaya gerek yok"

Galatasaray Televizyonu'ndaki bir programa konuk olan Çek futbolcunun açıklamaları, kulübün internet sitesinde de yayınlandı. Ayak tarak kemiği kırılan Baros geçen hafta MR çektirdiğini belirterek, "Belirli bir zamana ihtiyacım var ve kısa zamanda geri döneceğimi düşünüyorum" dedi.

Baros takıma döneceği süre konusunda, "Şu an için yorum yapmam yanlış olur. Çünkü bu tip çok tehlikeli sakatlıklarda yüzde 100 iyileşmeden dönmek sıkıntı yaratabilir ve ondan sonra da tekrardan ayağın kırılabilir. O yüzden belirli bir zaman veremiyorum. Yüzde 100 iyileştikten sonra sahalara döneceğim" şeklinde ifadeler kullandı.

"NONDA CEVABINI VERİYOR..."
Takım arkadaşı Nonda'yı değerlendiren Baros, "Sezon başında takımdan ayrılacağı yönünde bazı spekülasyonlar çıktı. Şu anda gösterdiği performansla attığı gollerle açık olarak bu tarz haberlere cevabını veriyor" dedi.

Nonda'nın performansından çok memnun olduğunu ifade eden Çek futbolcu, "Nonda'nın futbolculuğunu, kalitesini tartışmaya gerek yok. Ne kadar iyi bir futbolcu olduğunu görebiliyoruz. Beni sevindiren bir diğer nokta, sonuçta ben sakatım fakat Nonda'nın attığı gollerle takımı taşıması, takıma yardımcı olması beni aynı zamanda daha fazla mutlu ediyor. O yüzden hem çok iyi bir futbolcu hem de çok iyi bir insan" şeklinde konuştu.

"RIJKAARD İLE DİSİPLİN ARTTI"
Teknik direktör Frank Rijkaard'ın takıma yeni bir mantalite getirdiğini kaydeden Baros, takımdaki disiplin seviyesinin artığını belirtti.

Sarı-kırmızılı futbolcu, "Yeni bir sisteme bir ayda alışamazsınız o yüzden zaman geçmesi lazım. Her geçen zaman da daha ileri götürdüğümüzü ve daha iyi olduğumuzu düşünüyorum. Bu şekilde disiplinli oynamaktan ve yeni sistemden mutluyuz. Şu an ligdeki durumumuz da ortada, bu sezon umuyorum şampiyon olarak seneye Şampiyonlar Ligi'nde çok iyi seviyelere geleceğiz. Umarım öyle olur" diye konuştu.

Hayatının en güzel anılarını İstanbul'da geçirdiğini belirten Galatasaraylı futbolcu, ''2005 yılında Liverpool ile Şampiyonlar Ligi'nde şampiyon olmuştuk ve benim hiçbir zaman unutamayacağım bir anıdır. Onun haricinde İstanbul gerçekten çok güzel bir şehir. Yapılacak ve yapmak istediğiniz her şey var. İstediğiniz her türlü restorana gidebiliyorsunuz. Birçok noktada alışveriş merkezleri var. O yüzden burada olmaktan gayet memnunum'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...