Olaylı 'Superclasico' yarıda kaldı

Superclasico'da "göz yaşartıcı sprey" skandalı yaşandı. Boca Juniors taraftarı, futbolcuların sahaya çıktığı tünele göz yaşartıcı sprey sıkınca, Libertadores Kupası son 16 turu rövanş maçı yarıda kaldı.

Ntvspor 15.05.2015 - 11:35

Olaylı 'Superclasico' yarıda kaldı

Libertadores Kupası son 16 turu rövanş maçında Boca Juniors ezeli rakibi River Plate'i ağırladı. Karşılaşmada ilk yarı golsüz sonuçlandı.

İkinci yarı öncesinde yaşananlar maça damga vurdu. River Plateli futbolcuların sahaya çıktığı sırada, şişme tüneli delen Boca Juniors taraftarı içeriye göz yaşartıcı sprey sıktı ve yanıcı maddeler attı.

Nefes almakta ve gözlerini açmakta zorluk çeken River Plateli futbolculara saha içinde doktorlar müdahele etti. Bu sırada ev sahibi takım taraftarı, şişme çıkış tünelini tribüne çekmeye çalıştı.

Hakemler ve iki takım yetkilileri, yaklaşık bir saat kadar olayların durdurulmasını ve futbolcuların iyileşmesini bekledi. Maçın başlamamasından ötürü öfkelenen boca Juniors Teknik Direktörü Rodolfo Arruabarrena hakemlere tepki gösterdi.

Hakemler karar vermek için polis kalkanları eşliğinde sahayı terk etti. Toplam 75 dakikalık bekleyişin ardından maçın tatil edildiği duyuruldu.  River Plate eşleşmede ilk karşılaşmayı 1-0 kazanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...