Ömer nikah tazeledi

Antalyaspor, sözleşmesi sona eren takım kaptanı kaleci Ömer Çatgıç ile gelecek iki yıl için tekrar anlaştı.

Haberler 14.05.2010 - 13:15

Ömer nikah tazeledi

Antalyaspor Kulübü binasında düzenlenen imza töreninde kulüp başkanı Hasan Yıldırım Akıncıoğlu, Antalyaspor'un bu yılki başarılı kadrosunu, gelecek yıl da aynı başarıyı tekrarlamak için büyük ölçüde korumaktan yana olduğunu belirterek, bu nedenle iç transferi bu kadroda yer alan oyunculardan takım kaptanı Ömer ile başlattıklarını bildirdi.

Kaleci Ömer'in iki yıldır takımda başarılı olmasının ötesinde kişilikli, çok düzgün ve dik bir tavır sergileyerek örnek bir oyuncu özelliği gösterdiğini anlatan Akıncıoğlu, Ömer'in gelecek iki sezon da aynı başarıyı tekrarlayacağına inandığını söyledi.

Akıncıoğlu, esas olarak transferi lig bitiminden sonra başlatmayı kararlaştırdıklarını ancak Ömer ile iç transfere yönelik sembolik yanı ağır basan bir anlaşmaya imza attıklarını vurgulayarak, şöyle dedi:
"Lig hala devam ediyor. Transfer çalışmalarımıza, anlaşmalarımıza lig bittikten sonra başlamayı prensip olarak kararlaştırdık, ama bu imza semboliktir. Teknik heyetten lig sonunda gelecek rapora göre hareket edeceğiz. Ama biz takımdaki kadronun büyük ölçüde kalmasını istiyoruz. Çünkü, biz bu başarıyı onlarla yakaladık. Takımda çok iyi bir arkadaşlık ruhu var. Duruşları son derece kişilikli ve başarılı. O yüzden hepsiyle anlaşma arzusundayız. Yeni transferler de yapmayı arzu ediyoruz, ancak maddi olanaklarımız da belli. Dolayısıyla imkanlar içinde kalarak attığımız imzaların, verdiğimiz sözlerin yerine getirilmesi bilinci içinde hareket ediyoruz."

Başkan Akıncıoğlu, Necati Ateş'in transferiyle ilgili soruyu da "Necati Türk futbolu için bir değerdir. Daha da başarılı olmasını istiyoruz. Bu yüzden ekonomik olarak da daha iyi bir yere gelmesini arzuluyoruz. Bu bağlamda eğer üç büyüklerden birine giderse destek vereceğimizi kendisine yönetim olarak bildirdik" şeklinde yanıtladı.

Kaleci Ömer Çatgıç da, Antalyaspor formasını giymenin kendisi için bir şeref olduğunu ifade etti ve son iki yılda gösterdiği başarıyı gelecek iki sezonda da göstereceğine inandığını kaydetti. Son iki yılda kendisini üzen tek gelişmenin, milli takıma çağrılmaması olduğunu belirten Ömer Çatgıç, bunu da teknik heyetin, futbolcunun sahada gösterdiği başarıya değil, nüfus cüzdanında yazan doğum tarihine bakmasından ileri geldiği görüşünde olduğunu belirtti ve "İnşallah yeni teknik heyet yaşa değil başarıya bakar" dedi.

Ömer Çatgıç, futbolcu arkadaşlarının büyük çoğunluğunun takımda kalmaktan yana olduğunu da söyledi.

Sayfa Yükleniyor...