Orlando Dwight Howard'a güveniyor

NBA final serisi ilk maçında deplasmanda Los Angeles Lakers'a 25 sayı farkla yenilen Orlando Magic'te ikinci maç öncesi Dwight Howard'tan daha çok verim almanın yolu aranıyor.

Haberler - Ntvspor 06.06.2009 - 13:29

İSTANBUL - Orlando Magic Antrenörü Stan Van Gundy dışarıdan daha isabetli şut atmaları gerektiğini söylerken, Lakers kaptanı Derek Fisher ise ikinci maçta savunmaya dikkat etmeleri gerektiğini vurguladı.

NBA final serisi ilk maçında Orlando Magic karşısında farklı bir galibiyet elde eden Los Angeles Lakers'ta kaptan Derek Fisher, ikinci maçta Orlando'nun daha iyi bir performans sergileyeceğini, bu yüzden savunmaya dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

Fisher, "5-6 günlük yoğun bir hazırlığın ardından sonunda sahaya çıktık. Maç o kadar hızlı gelişti ki, ilk başta kontrol etmekte zorlandık. Orlando ikinci maçta bu kadar kötü şut atmayacaktır. Bu yüzden savunmada iyi konsantre olmamız gerekiyor" dedi.

Finalin ilk maçında deplasmanda sayı üretmekte zorlanan Orlando'nun antrenörü Stan Van Gundy ise, ikinci maçta daha iyi şut atmaları durumunda, yıldız oyuncu Dwight Howard'dan daha çok faydalanabileceklerini söyledi.

Van Gundy, "ilk maçta topu Dwight Howard'a yeteri kadar indirdiğimizi düşünüyorum. Ancak Howard bazen içeriyi fazla zorladı. Topu dışarıya çıkardığı pozisyonlarda da biz şutları sokamadık. Eğer dışarıdan biraz daha isabetli oynarsak Dwight Howard daha rahatlayacak" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...