Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Fikret Orman dün gece Galatasaray - Beşiktaş derbisinde yaşanan olaylarla ilgili konuştu. Fikret Orman savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını ve güvenlik şirketiyle ilişiklerini keseceklerini söyledi.

Orman'ın konuşmasından satır başları:

"Dün akşamki sportif olaylar dışında başka organizasyonlar varsa yetkili kurumların bunları ortaya çıkaracağından hiç şüphemiz yok. Bize düşen de onlara gerekli bilgileri belgeleri vermektir.

90+2. dakikaya gelen kadar Türk futbol tarihinin en yüksek kapasiteli seyircisinin olduğu hiçbir taşkınlık yapılmadan bir maç oynandı. Olayların başladığı andan itbaren de stadda bulunan 75 bini aşkın seyircimizin hiçbiri olaylara katılmadı, ıslıklarıyla sahada yaşananları ayıpladılar. İçeri girenleri Beşiktaşlı olarak görmüyorum. Beşiktaşlı kulübüne zarar vermez. Taraftarımızla olan duruşumuz çok belli ve nettir.

Geçen sene stadyumumuz yıkılmadan evvel kapalı tribünümüzün maçlarda boş kalma pahasına da olsa yine de duruşumuzdan hiç taviz vermedik. Bizim kulübümüzün taraftarıyla bilet ilişkisi yok. Avustralya'dan bile maç seyretmeye gelen vatandaş olmuş dün. Anadolu'nun her yerinden maça geldiler. Ortaya çıkan fotoğraf beni ve camiamı çok üzdü. Biz bu işin mağdur tarafıyız. Hiçbir kamu malına zarar verilmedi, hiçbir polis aracı yakılmadı.

Beşiktaş Kulübu olarak savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Tüm gerekli işlemlerin yapılması için savcılığa müracaat ettik. Kulübümüz bu kişiler hakkında maddi tazminat davası açacak. Güvenlik şirketimizle de sözleşmemizi feshedeceğiz. Dünyanın hiçbir yerinde güvenlikçi taraftardan kaçmaz. Biz bu taraftarların cezasını kendi yöntemimizle vereceğiz.

Hakeme ve rakip oyuncuların taraftarımızı tahrik etmesine rağmen kimsenin haddine değildir sahaya atlamak.

Biz bu sene şampiyon olacağız. Daha iyi sponsorluk anlaşmaları yapacağız. Beşiktaş Kulübü birbirine daha da kenetledi. Kanımızın son damlasına kadar mücadelemize devam edeceğiz."