Owen Manchester United'da

İngiltere'nin son şampiyonu Manchester United, küme düşen Newcastle United kulübünün yıldız golcüsü Michael Owen'ı kadrosuna kattı.

Haberler 03.07.2009 - 21:52

Owen Manchester United'da

MANCHESTER - İngiltere Premier Lig'in son şampiyonu Manchester United, golcü futbolcu Michael Owen ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Transfer dönemine, yıldız futbolcusu Portekizli Cristiano Ronaldo'yu 94 milyon euro bedelle İspanya'nın Real Madrid kulübüne satarak başlayan şampiyon kulüp, daha sonra da Arjantinli Carlos Tevez ile yollarını ayırmıştı.

Bu gelişmelerin ardından Manchester United, kulübü Newcastle United ile sözleşmesi sona eren ve serbest kalan Michael Owen'ı 2 yıllık sözleşmeyle kadrosuna kattı.

Manchester United Teknik Direktörü ''Sir'' lakaplı Alex Ferguson, kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, Owen'ın üst düzey bir forvet olduğunu belirtirken, yıldız oyuncunun gol yollarındaki etkinliğinin, kafalarda hiçbir soru işaretine yer vermeyeceğini ifade etti.

Son günlerde transfer piyasasında adı sıkça Galatasaray ile anılan 29 yaşındaki Michael Owen, kulübü Newcastle United ile sözleşmesi sona erdiği için geçen ay serbest kalmıştı. Kırmızı şeytanlar bu transferi gerçekleştirirken, golcü futbolcu için herhangi bir transfer bedeli ödemediler.

Sayfa Yükleniyor...