Ozan İpek ceza alır mı?

Bursaspor yönetimi Galatasaray maçında kırmızı kart gören Ozan İpek'in ceza almayacağını düşünüyor

02.12.2009 - 16:10

Bursaspor yönetimi, Galatasaray ile oynanan ve 1-0 kazanılan maçın son dakikalarında kırmızı kart gören Ozan İpek'in ceza almayacağını düşünüyor.

Bursaspor Basın Sözcüsü Ferruh Nayman, yaptığı açıklamada, maçın ardından futbol otoriteleri ve eski hakemlerin, Ozan İpek'in Sabri'ye yaptığı hareketin kırmızı kart gerektirmediği yönünde görüş bildirdiğini söyledi.

Maçın hakemi Halis Özkahya'nın, Ozan İpek'in Sabri'ye yaptığı hareketin sonrası maçı durdurduğunu ve pozisyonun bulunduğu bölgeye doğru koştuğunu anlatan Nayman, "Hakem, Ozan İpek'in pozisyonu sonrası sarı kartını çıkardı. Ancak Galatasaray yardımcıantrenörü Neeskens'in hareketi, kartın rengini kırmızıya dönüştürdü" dedi.

Nayman, olayların Neeskens'in müdahalesiyle büyüdüğünü, bunun üzerine hakem Özkahya'nın çıkardığı sarı kartı Sabri'ye gösterdiğini öne sürerek, şunları söyledi: "Eğer hakem olayın hemen ardından kırmızı kartını çıkartmış olsaydı biz de 'hakem kararı, saygı duymak gerek' deyip itirazda bulunmazdık. Bana göre sarı kartı gerektirecek bir durum dahi yok. Bu yorumu birçok futbol otoritesi ve eski hakem de yaptı. Hakem kendi görüşüyle pozisyonu sarı kartla cezalandırmak istedi. Buna da saygımız var. Ancak, olayın büyümesinde Ozan İpek'in bir kusuru yok. Neeskens oyuncumuzu itmese, ortalık gerginleşmeyecekti. Kaldı ki Ozan İpek'in ne Neeskens'e ne de başka bir futbolcuya bir müdahalesi olmadı.Maç, canlı olarak yayınlandı. Olayın tüm gelişiminin görüntüleri yayıncı kuruluşun elinde var. TFF'nin bu görüntüler ışığında oyuncumuz Ozan İpek'e ceza vermeyeceğini düşünüyoruz. Ozan İpek ceza alırsa hem oyuncumuza hem de Bursaspor'a büyük haksızlık yapılmış olur."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...