Özdilek: Devre arası ilaç gibi gelecek

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Turkcell Süper Lig'in ilk yarısında sakatlıklar ve cezalar nedeniyle sorunlar yaşadıklarını belirterek, ''Devre arasının bize ilaç gibi geleceğini düşünüyorum'' dedi.

24.12.2009 - 23:16

Özdilek: Devre arası ilaç gibi gelecek

Antalyaspor, yılın son antrenmanını Hasan Subaşı Tesisleri'nde yaptı.

Antrenmana, izinli olan Jedinak, Ali Zitouni ve Serge Djiehoua katılmadı. Kültür-fizik ve ısınma hareketlerinden sonra yarım alanda çift kale maç yapan kırmızı-beyazlı futbolcuların neşeli oldukları gözlendi.

Antrenman sonrasında gazetecilere açıklama yapan Mehmet Özdilek, ligin ilk yarısına bakıldığında geçen yıla göre iyi bir konumda olduklarını ifade ederek, 24 puanın ''iyi'' olduğunu söyledi. Özdilek, bulundukları konumun birkaç puan daha üstünde olmayı hakettiklerini vurgulayarak, ''Genel hatlarıyla bakıldığında alınan puan ve performanstan memnunum. 17 haftada gerçekten bireysel ve takım anlamında iyi bir performans gösterdik'' diye konuştu.

Oyuncuların tatile çıkacağını ve 2 Ocak'ta yeniden hazırlıklara başlayacaklarını açıklayan Özdilek, takımda morallerin yüksek olduğunu, aynı moral ve performansla ikinci yarıyı sürdürmek istediklerini bildirdi. İkinci yarının daha zorlu geçeceğini bildiklerini aktaran Özdilek, ilk yarıda çok sakatlık ve ceza sorunu yaşadıklarını belirterek, ''Bu devre arasının bize ilaç gibi geleceğini düşünüyorum. İkinci yarıda hazır bir Antalyaspor olacak, bundan kimsenin şüphesi olmasın'' dedi.

Devre arasındaki transfer döneminde takımdan ayrılan oyuncu olmayacağını belirten Özdilek, takıma mali külfet getirmeyecek ve takıma uyum sağlayabilecek oyuncuları transfer etmek istediklerini ifade ederek, ''Öyle ısrarcı da değiliz açıkçası. Doğru oyuncuyu alabilirsek alacağız. Tita'nın, Fatih'in sakatlığı, Veysel'in ameliyatı, Balili'nin ayrı kalması ciddi bir handikap oldu. Ancak ikinci yarıda onların da bizimle birlikte olacak olması daha iyi şekillenmiş bir kadro haline getirecek bizi. Almış olmak için oyuncu almak istemiyorum. Önemli olan bu takımda çalışabilecek oyuncu olması. Yabancı oyuncu alma şansımız yok. 6 yabancı oyuncumuz var. 2 tane daha alıp kenarda oturtacak lükse de sahip değiliz. O yüzden yerli seçmeye çalışacağız. Ama birçok oyuncu gelmek için arıyor'' diye konuştu.

Özdilek, bir gazetecinin, takımdaki mali sıkıntının sürüp sürmediği yönündeki sorusu üzerine de kimi sorunların halen sürdüğünü belirterek, oyuncuların tatil dönüşünde peşinatlarının bir kısmının ödeneceğini dile getirdi. Özdilek, oyuncuların özveri gösterdiğinin altını çizerek, ''Bu sene biraz daha iyiyiz. Tam doğru gitmesi için biraz sabıra ihtiyaç var. Oyuncularımı da kutluyorum, bunu hiçbir zaman dile getirmediler. Ben böyle bir oyuncu grubunun Antalyaspor'da olmasından gurur duyuyorum'' dedi.

Michael Jedinak'ın performansını beğenip beğenmediği yönündeki soru üzerine de Özdilek, Jedinak'ı geçen sezondan tanıdığını, kulübüyle yaşadığı sorun üzerine ihtiyaçları olduğu için aldıklarını söyledi. Jedinak'ın takıma çabuk alışıp iyi bir performans sergilediğini ifade eden Özdilek, ''Uzun yıllardır buradaymış gibi bir görüntüsü var. Bugün itibariyle de konuşulan bir oyuncu durumuna geldi. İkinci yarıda daha iyi olacaktır diye düşünüyorum'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...