Mehmet Özdilek, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, futbolcularını kutlayarak, "Gerçek anlamda önemli bir mücadele örneği gösterdiler, coşkulu oynadılar, rakipten daha fazla istediler. Neticesinde haklı bir galibiyet ortaya çıktı" dedi.

Galatasaray ile bu sezon seyir zevki yüksek maçlar oynadıklarını hatırlatan teknik adam, "Bu gece de taktiksel anlamda disiplinli oynadık. Galatasaray'ın defanstaki zaaflarını biliyorduk. Bunu hareketli oyuncularımızla iyi değerlendirdik" ifadelerini kullandı.

Mehmet Özdilek, sezon başında ligi ilk 10 içinde bitireceklerini söylediklerini hatırlatarak, "Bunu, sona 1 hafta kala başardık. Zor başladık, iyi bitirdik. Ligin son haftasındaki Kayserispor maçını da kazanmak istiyoruz. Antalyaspor'un önü açık diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Milli takımda yaşadığı olumsuz olayın hatırlatılması üzerine Özdilek, şunları söyledi:
"Talihsiz bir süreç yaşadık, her şerden bir hayır doğuyor. Kendi inandığım doğrularla Antalyaspor ile bir birliktelik yaşadım. Antalyaspor benim için başlangıç anlamında riskliydi. Risk almadan başarıyı yakalama şansınız yok. İki senedir, her sene üstüne koyan bir Antalyaspor var. Amacımız bunu ileriki yıllarda daha yukarı çıkarmak. Hatalar olacaktır, önemli olan hatalardan ders almaktır."

Mehmet Özdilek, son haftalarda iyi bir form grafiği yakalayan Necati'nin, ancak büyük takımlardan teklif alması halinde gitmesi gerektiğini dile getirdi.

Necati'yi transferin son saniyesinde kadrolarına kattıklarını anlatan Özdilek, "O değerinden bir şey kaybetmemişti, biz ona özgüven verdik. Şu anda geçmişteki haline geldi. Bu duruma geldikten sonra herkes konuşuyor. Bugün itibariyle ligde her takımda oynayacak kabiliyeti var. Büyük takımlardan teklif alırsa gitmeli. Ama büyük takımlardan teklif gelmeyecekse, Necati'nin Antalyaspor'u bırakacağını düşünmüyorum" şeklinde konuştu.

Oyunculardan Şenol ise maçla ilgili, "Bizim için önemli bir karşılaşmaydı, 3 puan amacıyla gelmiştik. Bu maçla birlikte Antalyaspor'u gündeme getirmek istiyorduk. Çıkışımızın devamını sağladık. Kayserispor maçını da alıp ligi 5'te 5 yaparak 49 puanla bitirmek istiyoruz" değerlendirmesini yaptı.