Özdilek: Yabancılar para için geliyor

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Türkiye'de büyük bir yabancı hayranlığı olduğunu belirterek, "Yabancı sporcular, Avrupa'da bu parayı bulamadıkları için buraya geliyorlar" dedi.

30.03.2010 - 17:33

Özdilek: Yabancılar para için geliyor

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, yardımcı antrenörler Şenol Fidan, Erdinç Erol ve İlker Kıreker, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) tarafından düzenlenen 2. Antrenörler Günü'nde öğrencilerle biraraya geldi.

Mehmet Özdilek, yaptığı konuşmada, Antalyaspor'da bir yıldan fazla süredir görev yaptığını, zaman zaman zor günler yaşadığını söyledi. Özdilek, Antalyaspor'da yardımcılarıyla bir ekip olarak çalıştıklarını, tüm kararları ekibiyle birlikte aldıklarını ama son kararı lider olarak kendisinin verdiğini kaydetti.

Türkiye'deki futbol takımlarında istikrar olmadığına dikkati çeken Mehmet Özdilek, şunları söyledi:
"Bir hafta süper oynayan bir takım, diğer hafta çok kötü olabiliyor. Türkiye'de bir antrenör olarak ne kadar bilgiye, beceriye sahip olursan ol, bunu skor başarısıyla bütünleştiremezsen takımda tutunamazsın. Bizde büyük bir yabancı hayranlığı var. Ben İngiltere'ye futbolu bırakmış bir insan olarak gittiğimde eski bir futbolcu olarak kapıda karşıladılar. Buraya geldim yetkilileri arıyorum, telefonlara bakan yok. Türkiye'de futbolcu saha içi performansı ile değerlendirilmiyor. Saha dışı yaşantılarıyla daha çok değerlendiriliyor. Bir antrenör 10 yıl bir takımda kalırsa (Yeter artık yüzün eskidi, gitsin de yenisi gelsin) diye gözünün içine bakıyorlar. Türkiye'ye gelen yabancı sporcular, Avrupa'da bu parayı bulamadıkları için geliyorlar. Kimse kara kaşını kara gözünü sevdiği için Türkiye'ye gelmiyor."

Özdilek, Türkiye'den de futbolcuların yurt dışındaki takımlara gittiğine de değinerek, "Yurt dışına giden futbolcumuzun başarılı olması için değil onu nasıl geri getirebiliriz diye uğraşıyoruz. Giden oyuncuyu tekrar geri getirmeye çalışıyoruz. Yurt dışına giden futbolcuyu desteklemek gerekli. Ancak Türkiye'de başarı artıkça başarılı olanları sevmeyenlerin sayısı da artıyor" dedi.

Özdilek, Ziraat Türkiye Kupası'nın ilk maçında 2-0 yenildikleri Trabzonspor ile oynayacakları ikinci maçta neler olacağı ile ilgili bir soruya da "Türkiye Kupası'nda Trabzonspor ile oynayacağımız maçta son düdük çalana kadar finale çıkmak için mücadele edeceğiz. 2-0 bizim için dezavantajdır. Ancak biz çok inançlıyız. Maçı lehimize çevirmek için mücadele edeceğiz" diye cevapladı.

Antalyaspor'un geçmişten gelen sıkıntılarla mücadele eden bir takım olduğunu ifade eden Özdilek, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Ben ve ekibim sezon başında bir gemiye bindik. Amacımız bu gemiyi batırmadan limana sokmaktır. Yağmura, fırtınaya yakalandık ama yılmadık. Bizler kötü sonuçlarda bahane değil çözüm üreteceğiz. Bu ülkede bir çok insan kötü sonuçlarda bahane üretiyor. Antalyaspor olarak Süper Lig'de iyi bir konumda olacağız."

Özdilek, spor otoritelerinin Süper Lig'in birinci haftasında Antalyaspor'un küme düşeceğini, 5. haftasında bu takımın iş yapabileceğini, 10. haftasında ise Antalyaspor'u süper bir takım olarak tanımladıklarını hatırlattı. Özdilek, lige nasıl başladığının değil, nasıl bitireceğinin önemli olduğunu kaydetti.
        
ÖZDİLEK'E SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ PASTASI
Üniversiteli gençler, Mehmet Özdilek'e doğum günü sürprizi de yaptı. Öğrenciler, 1 Nisan doğumlu Mehmet Özdilek için salona pasta getirdi.Özdilek, yardımcı antrenörleriyle pastayı kesti ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...