Özdilek'ten Necati açıklaması

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, sözleşmesi sona eren Necati Ateş'le ilgili transfer teklifi gelmediğini belirterek, "Sözleşmesini uzatabilmek için limitlerimizi zorlayacağız" dedi.

18.05.2010 - 15:25

Özdilek'ten Necati açıklaması

Mehmet Özdilek, Hasan Subaşı Tesisleri'nde gazetecilere sezonun değerlendirmesini yaptı. Özdilek, ligde topladıkları 49 puanın ciddi bir rakam olduğunu belirterek, "Bunu daha yukarılara taşıyabilirdik. Oyun anlamında bunu başardık, ancak puan anlamında yapamadık" dedi.

Genelde bakıldığında başarılı bir sezon geçirdiklerini vurgulayan Özdilek, geçen yıl 40 puanla son anda ligde kaldıklarını hatırlattı.

Bu sezon başında iki hedef belirlediklerini anlatan Özdilek, şöyle devam etti:
"İlk hedefimiz ligde kalmaktı, ikinci hedefimiz de geçtiğimiz sezon aldığımız puanın üzerine çıkmaktı. Bugün bakıldığında, ligin bitimine 5 hafta kala ligde kalmayı garantiledik. Biz hep daha yukarılarda olmayı hedefledik. Dönem dönem inişler ve çıkışlar yaşadık. İki kulvarda (Turkcell Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası) gitmek kolay değil, büyük takımlar bile bunu kaldıramıyor. Biz bu süreçte ciddi sakatlıklar yaşadık, ancak hiçbir zaman 'eksiğimiz var' demedik. Oyuncularımızla aslanlar gibi devam ettik. Bugün itibariyle, Türkiye'de herkesin konuştuğu ve güzel futboluyla zevk alınan bir Antalyaspor ortaya çıktı. Amacımız bu başarılı çizgimizi yere düşürmeden daha yukarılara çıkarmak."
        
"OYUNCULARLA BİR SIKINTI YAŞAYACAĞIMIZI DÜŞÜNMÜYORUM"
Kırmızı-beyazlı takımdaki iç transfer görüşmelerine de değinen Özdilek, kiralık oyuncuların önemine işaret etti. Jedinak, Tita ve Erhan gibi önemli oyuncuların kiralık olduğunu söyleyen Özdilek, "Kiralık oyuncularımızın kulüpleri nasıl bir tasarrufta bulunacaklar biz de merak ediyoruz. Yoksa oyuncularla bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Ancak kulüpler bu transferleri zora sokabilirler. Sabırlı bir şekilde bekleyeceğiz. Biz de bu sırada bize katkı sağlayan oyuncularımızla yolumuza devam edeceğiz" diye konuştu.

"VAR OLAN BİR YETENEĞİ YOK ETMENİZ MÜMKÜN DEĞİL"
Sözleşmesi sona eren golcü oyuncu Necati Ateş ile ilgili transfer teklifi gelmediğini, golcü oyuncu ile ön görüşme yaptıklarını belirten Özdilek, şöyle konuştu:
"Necati'nin sözleşmesini uzatabilmek için limitlerimizi de zorlayacağız. Necati, bu sezon çok iyi performans gösterdi ve biz onu alırken de böyle bir performans göstereceğinden emindik. Çünkü var olan bir yeteneği, yok etmeniz mümkün değil. Antalyaspor ile Necati müthiş bir birliktelik yaşadı. Antalyaspor'un Necati'ye, Necati'nin de Antalyaspor'a çok büyük katkısı oldu. Kırmızı-beyazlı forma ile toplam 17 gol attı, bu ciddi bir rakamdır. Necati'nin bireysel yeteneğini ne benim ne de başkasının konuşmaya hakkı yok. Bireysel anlamda Türkiye'nin en önemli oyuncularından biri. Dönem dönem bazı sıkıntılar yaşadı, ancak bugün tekrar Türkiye'nin konuştuğu bir oyuncu konumuna geldi."

Büyük takımların teklifi durumunda Necati'nin takımdan ayrılacağını belirten Özdilek, oyuncunun büyük takımlar dışında Antalyaspor'u bırakacağını düşünmediğini, düşünmek de istemediğini söyledi. Necati'nin Antalya'da mutlu olduğunu ve özgüvenini tekrar yakaladığını anlatan Özdilek, "Bu bir süreç ve biz bu süreci bekleyeceğiz. Oyuncular sezon sonunda gelen teklifleri değerlendireceklerdir. Ancak Antalyaspor camiası da şehri de büyük takımlar hariç diğer takımlara nazaran Necati'yi mutlu edecektir. Umarım Necati gelecek sezon bizimle birlikte olur" dedi.

DIŞ TRANSFER
İç transferi hallettikten sonra dış transfere yöneleceklerini anlatan Özdilek, Güney Amerika'daki oyuncularla ilgili yaklaşık 1,5 yıldır çalışma içerisinde olduklarını ifade etti. Güney Amerika'daki sistemin biraz farklı olduğunu kaydeden Özdilek, "Oyuncuyla anlaşıyorsunuz, ancak menajere takılıyorsunuz. Menajerler, oyuncuların istediği rakamın iki kat fazlasını istiyorlar. Bu nedenle sabırlı bir şekilde bekleyeceğiz. Türkiye'de de baktığımız oyuncular var. İlk etapta iç transferi kayıpsız bir şekilde tamamlamalıyız" diye konuştu.
        
SEYİRCİYE ÇAĞRI
Atalyaspor'un ligde kaldığı sürece borçlarından arınacağını ve önünü daha net göreceğini bildiren Özdilek, Hasan Subaşı Tesisleri'nin çok hoş bir tesis olmadığını söyledi. Bu tür büyük kurumların, kişilerin tekeli altında olmaması gerektiğini savunan Özdilek, "Antalyaspor gibi takımlar, kendi gelirleriyle ayakta durmalı ki geleceğe çok sağlam bakmalı. Yoksa günlük başarılarla birbirimizi kandırırız" dedi.

Özdilek, 1,5 yıldır hiçbir maçta stadın tıklım tıklım dolmadığına da dikkati çekerek, diğer Anadolu kulüplerine bakıldığında seyircinin ne kadar itici bir güç olduğunu gördüklerini kaydetti. Son oynadıkları maçta bile stada 2 bin kişi geldiğini belirten Özdilek, şöyle devam etti:
"Antalyaspor taraftarıyla var olan bir takım olmalı. Ne seyirciyi Antalyaspor'dan, ne de Antalyaspor'u seyirciden ayırmak mümkün. Gelecek sezon seyirciye de büyük iş düşüyor. Sezon başından sonuna kadar Antalyaspor'u desteklemeleri ve doldurmaları gerekiyor. Özellikle kurumlar ve kuruluşlar bu anlamda destek olmalılar."

"FUTBOL HAYATIMDA BÖYLE BİR OLAYLA KARŞILAŞMADIM"
Fenerbahçe-Trabzonspor maçında yaşanan anons skandalına da değinen Özdilek, "Futbol hayatımda böyle bir olayla karşılaşmadım. Hem oyuncular, hem de o stadı dolduran insanlar, 30-40 saniyelik gel git yaşadılar. İnsan psikoloji anlamında zor bir durum. İnsanlar bazen ağızlarından çıkacak kelimeye dikkat etmiyorlar" diye konuştu.

Bursaspor'un yakaladığı başarının en büyük etkeninin seyirci olduğunu vurgulayan Özdilek, seyirci olmadan başarının mümkün olmadığını kaydetti. Büyük başarıların büyük paralarla olmadığını, yüreklerle kazanıldığını söyleyen Özdilek, sözlerini şöyle tamamladı:
"Bursaspor'da bu yürek vardı bu yıl. Bursaspor ikinci olmuş olsaydı bile başarılı olmuş diyebilirdik. Türk antrenörleri için Ertuğrul Sağlam'ın başarısı da çok önemli. Türk futbol tarihine bakıldığında, hem milli takım hem de kulüpler bazındaki başarılarda en büyük söz sahibi insanlar Türk antrenörleri. Kendi insanımıza güveneceğiz. Biraz sabırlı olacağız. Bizlerin başarısını, 34 hafta sonra değerlendirmeliler, ancak maalesef Türkiye'de haftalık değerlendirmeler yapılıyor."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...