Özerhun: Hakemler basit hatalar yaptı

Real Madrid'e 77-75 yenilerek, ULEB Avrupa Ligi 'Top 16' turu (F) Grubu'ndan çıkma şansını yitiren Efes Pilsen'in genel menajeri Engin Özerhun, hakem üçlüsünün bariz ve basit hatalar yaptığını söyledi.

Haberler 05.03.2010 - 14:10

Özerhun: Hakemler basit hatalar yaptı

Engin Özerhun, Real Madrid karşısında özellikle ikinci periyotta hatalar yaptıklarını belirterek, "İkinci periyotta Real Madrid'i özellikle dışardan iyi savunamayıp, dış şutlara engel olamayınca mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Real Madrid gibi bir takım karşısında 15 sayı geriye düştükten sonra bunu çevirmek kolay olmuyor" dedi.

Maçtan önce, karşılaşmanın hakem üçlüsünün bu karşılaşma için yeterli olmadığını söylediklerini anlatan Engin Özerhun, şöyle devam etti:
"Hakem hatalarını mazeret olarak göstermek istemiyoruz, ama maçtan önce kamuoyu da hakemler hakkında bizim gibi düşünüyordu. Hakem üçlüsü karşılaşmada bariz ve basit hatalar yaptı."
        
"DEĞERLENDİRME YAPACAĞIZ"
Engin Özerhun, Avrupa Ligi'nde bu sezon istedikleri sonuçları alamadıklarını ifade ederek, "İlk turda da son maçta Lietuvus Rytas'ın Unicaja Malaga'ya yenilmesiyle 'Top 16'ya kalmıştık. 'Top 16'da da beklemediğimiz bir şekilde elendik" dedi.

Özerhun, Avrupa Ligi'nde yaşadıklarını oturup değerlendireceklerini kaydederek, "Neden böyle olduğunu oturup konuşacağız. Önümüzde artık bir tek lig kaldı. Bundan sonra ligde de aynı şeyleri yaşamamak için değerlendirme yapacağız" açıklamasını yaptı.

Hafta sonu Galatasaray Cafe Crown ile yapacakları maçın önemli olduğunu belirten Engin Özerhun, "Bu maçı kazanıp, ligin normal sezonunu lider olarak kapatmak için mücadele edeceğiz" dedi.
        
"6 YABANCIYLA DEVAM EDECEĞİZ"
Engin Özerhun, sadece Avrupa Ligi'nde oynayan Santiago'nun takımdan ayrılacağını, bir yabancı oyuncunun daha gideceğini açıkladı.

Gelecek hafta Avrupa Ligi'nde Montepaschi Siena ile yapacakları maçın ardından Santiago'nun takımdan ayrılacağını dile getiren Özerhun, "Santiago takımdan ayrılacak. Ondan sonra yapacağımız değerlendirmenin ardından bir yabancı daha gönderip, 6 yabancıyla lige devam edeceğiz" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...