Özersin: Sözleşme geçerlidir

Hikmet Karaman'la yaptığı sözleşme Ahmet Gökçek tarafından reddedilen eski Ankaragücü başkanı Serdar Özersin, "Sözleşme federasyon tarafından onaylıdır" dedi.

Haberler 13.11.2009 - 10:35

Ankaragücü yönetimi tarafından Hikmet Karaman ile imzaladığı sözleşmenin geçersiz olduğu iddia edilen eski kulüp başkanı Serdar Özersin, söz konusu kontratın Türkiye Futbol Federasyonu tarafından onaylı olduğunu söyledi.

Hikmet Karaman'a yapılanların hak ve hukuk çerçevesinde olmadığını savunan eski Ankaragücü başkanı ve şimdiki yönetim kurulu üyesi Serdar Özersin, ''Benim başkanvekili ve başkanlık yaptığım dönemde ligin bitimine 9 hafta kalmıştı ve Hikmet hoca ile anlaşma yapılmıştı. Oradaki yetki geçersiz falan değildir. Kaldı ki sözleşmeden sonra genel kurul yapılmış ve Cengiz Topel Yıldırım başkan olmuştur. Eğer Ankaragücü tüzüğünde başkanvekiline böyle bir yetki verilmediyse neden yeni dönemde de Karaman'la çalışmaya devam ettiler" diye sordu.

Ankaragücü Onursal Başkanı Cemal Aydın da, Ankaragücü Kulübü’nde hiçbir yönetim kurulunun hukuksuz davranamayacağını söyledi.

Aydın, Hikmet Karaman’la kulübün imzaladığı sözleşmenin kendi talimatiyla hazırlandığı iddiasına ise, "Bunlar ayıp şeyler. Ben bir mukavele hazırlarsam söylerim" dedi.

Söz konusu sözleşmenin aslının federasyonda olduğunu vurgulayan Aydın, ''Burada yetki olup olmadığı sorulduğunda kulübün yetkili resmi başkanının Serdar Özersin olduğunu söylerim. Özersin'in kulüpte yetkisi olup olmadığı gibi komik bir soru sormamak lazım. TFF'nin 3813 sayılı kanuna baktığınızda başka bir yetki arama gerek olmadığını görürsünüz. Kulüp, 'kulüp başkanı tarafından temsil edilir' diyor" açıklamasını yaptı.

Aydın, Karaman'la yüksek bedel üzerinden sözleşme yapıldığı iddialarına da, "Karaman'ın sözleşmesi başarıya endeksli değer kazanan bir sözleşme, tek rahatsız edecek nokta ise tek taraflı fesihte başarı primlerinin, hak ediş sayılması" dedi.

Sayfa Yükleniyor...