Patenin kraliçesi Sablikova

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Jacques Rogge, Martina Sablikova'nın "patenin kraliçesi" olduğunu söyledi. Çek sporcu, sürat pateni 5000 metre yarışında Vancouver'daki üçüncü madalyasını kazandıktan sonra bu övgüyü aldı.

Ntvspor 25.02.2010 - 08:30

Patenin kraliçesi Sablikova

Martina Sablikova, Vancouver Oyunları'ndaki sürat pateni 3000 metre yarışında altın, 1500 metrede ise bronz madalya kazanmıştı. Çek patenci bu barşarılara bir de uzun mesafe zaferi ekledi. Sablikova, 5000 metre yarışını 6 dakika 59.1 saniyede tamamladı ve kariyerinin üçüncü olimpiyat altınını kazandı.


22 yaşındaki sporcu, 3000 metre yarışında olduğu gibi, Stephanie Beckert'i ikinci sırada bıraktı. Alman patenci Beckert, 0.48 saniye fark ile gümüş madalyanın sahibi oldu.

Kanadalı Clara Hughes ise bu mesafede Olimpiyat şampiyonu unvanını koruyamadı ama yine podyumda yer almayı başardı. 37 yaşındaki sporcu yarıştan sonra rüyasının gerçek olduğunu söyledi ve bundan sonra buzda mücadele vermeyeceğini açıkladı.

BAYRAKTA ÇİN
Vancouver Oyunları'nda sürat pateni bayanlar 3000 metre bayrak yarışı yapıldı. Çin, ev sahibi Kanada'yı ikinci sırada bırakarak şampiyon oldu. Amerika Birleşik Devletleri ise bronz madalya kazandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...