Pellizotti'de doping

İtalya turu öncesi ünlü bisikletçi Franco Pellizotti'de yasaklı maddeye rastlandı. Hafta sonu başlayacak prestijli yarışa katılamayacak Pellizotti'nin, soruşturma sonunda büyük bir ceza alması da gündemde.

Ntvspor 04.05.2010 - 11:24

Pellizotti'de doping

Bisiklette Fransa ve İspanya turları ile birlikte en önemli 3 organizasyondan biri olarak gösterilen İtalya Bisiklet Turu öncesi yine doping şoku yaşanıyor. Bu hafta sonu başlayacak yarış öncesi, ünlü İtalyan bisikletçi Franco Pellizotti'nin kan değerlerinde anormalliğe rastlandı ve biyolojik pasaportu incelenen sporcu hakkında soruşturma açıldı. Bu durum, ünlü bisikletçinin, İtalya Turu'na katılamayacağı anlamına geliyor.

İtalya Turu’nu geçen yıl 3. bitirmesine karşın, Danilo Di Luca'nın doping yaptığının anlaşılmasıyla 2. sıraya yükselen Pellizotti, Alberto Contador ve Lance Armstrong'un yokluğunda İtalya Turu’nun favorilerinden biri olarak gösteriliyordu.

Pellizotti, geçen yıl Fransa Bisiklet Turu’nda, tırmanma etaplarında gösterdiği başarı ile ‘dağların kralı’ unvanına layık görülmüştü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...