Pique'ye göre sorumlu PSG

Şampiyonlar Ligi'nde Paris Saint-Germain karşısında tarihi bir geri dönüşe imza atan Barcelona, La Liga'da ağır bir yara aldı. Katalan ekibi, Deportivo'ya deplasmanda 2-1 yenilmekten kurtulamadı.

Ntvspor 13.03.2017 - 12:51

Pique'ye göre sorumlu PSG

Paris Saint-Germain karşısında büyük bir enerji harcayıp; futbol tarihinin en büyük geri dönüşlerinden birini gerçekleştiren Barcelona, Deportivo deplasmanında tutunamadı. Katalan ekibi, sahadan 2-1 yenik ayrıldı ve 1 maçı eksik lider Real Madrid'in 2 puan gerisine düştü.

Barcelona'nın başarılı savunmacı Gerard Pique yenilgiyi Paris Saint-Germain maçının yorgunluğuna bağladı. "Biz robot değiliz" ifadesini kullanan Pique; "Hafta içinde inanılmaz bir efor sarfettik. Yorgunluk bir yana turu geçmenin getirdiği sevinç ve rahatlama duygusu, Deportivo maçına odaklanmamızı engelledi. Bu nedenle de her zamanki oyunumuzu ortaya koyamadık" dedi.

Paris Saint-Germain zaferinden sonra takımı toplamanın güçlüğün dikkat çeken teknik direktör Luis Enrique ise oyuncularını eleştirdi. Profesyonel oyuncuların zafer coşkusunu üzerlerinden atması gerektiğini vurgulayan başarılı teknik adam; "Bu maçın zor olacağını biliyorduk. Ancak oyuncularım gerçek dünyaya dönemediler. Şampiyonluk yolunda kazanmaya devam etmek zorundaydık ancak başaramadık" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...