Platini: Fahiş ücretlere son verilsin

UEFA Başkanı Michel Platini, fahiş transfer ücretlerine bir son verilmesini isteyerek, ''Bir futbolcuya nasıl 90 milyon Euro harcanır, aklım almıyor'' dedi.

Haberler 02.07.2009 - 16:43

Platini: Fahiş ücretlere son verilsin

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Başkanı Michel Platini, L'Equipe gazetesine yaptığı açıklamada, futbol kulüplerinin, transferlere yaptıkları yüksek harcamaları eleştirirken, bu uygulamaların önüne geçmek için iki-üç yıl içinde bir düzenleme yapılacağını belirtti.

La Liga takımı Real Madrid'in, 3 futbolcu için 209 milyon Euro harcadığını, Manchester City'nin de Samuel Eto'o'ya 11,7 milyon Euro teklif ettiğini hatırlatan Platini, ''Birşeyler yapmalıyız, üzerinde çalışıyoruz. Ancak bu, iki-üç yıl kadar vakit alacak. Bu konuda bazı hukuki düzenlemelerin yürürlüğe girmesini istiyorum'' diye konuştu.

Real Madrid'in, Manchester United'tan transfer ettiği Portekizli Cristiano Ronaldo için de ''Ronaldo'nun transferi beni rahatsız ediyor'' diyen UEFA başkanı, ''Bir futbolcuya nasıl 90 milyon Euro harcanır, aklım almıyor. Bunda bir anormallik var. Olanlar hoşuma gitmiyor'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...