UEFA Başkanı Michel Platini, Fransız futbolunun en büyük efsanelerinden biri. Platini, Güney Afrika Cumhuriyeti'nde düzenlenecek dünya kupası öncesi, Fransız halkına beklentilerini düşürmesi çağrısında bulundu.

Fransa'nın dünya kupasını kazanmasının imkansız olduğunu savunan Platin, ellerinde iyi bir kadro olduğunu, ancak dünyanın en iyi 3 takımı arasında bulunmadıklarını vurguladı. Fransa'yı Arjantin, Almanya, İtalya, Portekiz ve Hollanda gibi yenilmesi güç takımlar arasında gösteren Platini, “Ttakımda iyi oyuncular var. Ancak kabul etmeliyiz ki, artık büyük oyuncularımız yok. O kuşağı kaybettik. Sanırım ilk turu geçeceğiz. Ancak daha sonra kupayı kazanmak dışında her sonucu alabiliriz” diye konuştu.

Platini, favorileri olarak ise dünyanın en iyi 3 takımı olarak nitelendirdiği İspanya, Brezilya ve İngiltere'yi gösterdi. 2006 Dünya Kupası'nda sürpriz şekilde finale kadar yükselen Fransa, 1998'de evinde düzenlenen kupayı Zidane, Deshcamps, Thuram ve Blanc gibi büyük oyuncularıyla kazanmıştı.