Pogba transferi zengin etti!

105 milyon euro bonservis bedeliyle Juventus'tan Manchester United'a transfer olan Paul Pogba'nın menajeri Mino Raiola'nın bu transferden aldığı komisyon resmen açıklandı.

Haberler 25.10.2016 - 18:37

Pogba transferi zengin etti!

Futbol tarihinin en pahalı futbolcusu olarak Manchester United'a gelen Paul Pogba sergilediği performansla İngiliz medyasından yoğun eleştiri alıyor. Harcanan astronomik bedeli hak etmediği öne sürülen Fransız orta sahanın transferinde menajeri Mino Raiola'nın aldığı komisyon da uzun süre gündemde kalmıştı.

Juventus Genel Direktörü Beppe Marotta, kulübün hissedarlarıyla yapılan toplantıda Pogba transferinde İtalyan menajer Mino Raiola'nın aldığı komisyonu kamuoyuyla paylaştı. Böylelikle bu transferden 20-25 milyon euro arasında komisyon aldığı öne sürülen Raiola'nın kazancı da ilk kez resmi bir kaynak tarafından açıklandı.

''MİNO RAIOLA 27 MİLYON EURO ALDI"

Pogba'yı 105 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında sattıklarını söyleyen Marotta, "Bunun 5 milyon Euro'su bonus kapsamında. Eğer Pogba ilerleyen yıllarda kulübüyle sözleşmesini uzatır veya en az 50 milyon Euro bedelle satarlarsa bu bonusu almaya hak kazanacağız. Menajeri Mino Raiola ise bu transferdeki hizmetleri karşılığında 27 milyon Euro komisyon aldı. Bu tip masrafları çıkardığınızda kulübün kasasına giren rakam 72 milyon euro oldu.'' diyerek, kulübün bu transferden net kazancını hissedarlarla paylaştı.

Mino Raiola, Manchester United'ın geçtiğimiz yaptığı diğer büyük transferler Zlatan Ibrahimovic ve Henrikh Mkhitaryan'ın de menajerliğini yapıyor.

Sayfa Yükleniyor...