Polat: Değişimin son dönemindeyiz

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Frank Rijkaard'ın gelmesiyle değişim sürecini tamamladıklarını ve artık yeni bir döneme girdiklerini söyledi.

16.06.2009 - 17:59

Polat: Değişimin son dönemindeyiz

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, futbol takımlarının büyük bir değişim geçirdiğini, ancak bu yıl, değişimin artık son dönemi olacağını söyledi.

Adnan Polat, GSTV'ye yaptığı açıklamada, yeni teknik direktörleri Frank Rijkaard ve yardımcısı Johan Neeskens'in, tartışılmaz kariyerlere sahip olduklarını ifade ederek, ''Hocamız ve ekibi, bir haftadır Galatasaray'ın her maçını izlediler ve notlar aldılar. Muhakkak ki takımın ve futbolcuların kalitesini gördüler, değerlendirmelerini ona göre yaptılar. Galatasaray takımı büyük bir değişim yaşıyor. Bu sene bu değişimin artık son dönemidir. Bundan sonra değişim bitmiş olacak ve yeni bir süreç başlayacak. Bu süreçte de yönetici olarak bizler olsun, teknik heyet olsun, profesyonel yöneticilerimiz olsun, oyuncular olsun elimizden geleni yapacağız. İnşallah Galatasaraylıları, Türk futbolunu mutlu edecek, sevindirecek neticeler elde ederiz'' dedi.

Galatasaray'a uygun yıldız futbolcular transfer etmek ve takımın eksiklerini gidermek istediklerini dile getiren Polat, ''Teknik heyetin tavsiyeleri ve bizim ekonomik koşullarımız doğrultusunda yeni arkadaşların kimler olacağı belli olacak. Galatasaray'ın iyi bir takım olduğunu düşünüyorum. Her gün gazetelere göz atıyorum, bugüne kadar Galatasaray'a 200'e yakın futbolcuyu transfer ettiler. Hepsini transfer etsek, herhalde 20 takım halinde, aynı anda Türkiye liglerinde ve Avrupa'da oynayabilirler'' dedi.

Transfer çalışmalarını sürdürdüklerini ve takıma 2-3 takviye yapacaklarını anlatan Adnan Polat, ''O oyuncuları aldığımız zaman transferi kapatacağız, ama taraftarlarımız, bizim ağzımızdan veya Galatasaray internet sitesi ve GSTV'den açıklama olmadıkça, yazılanlara çok itibar etmesin'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...