Polat: Görevleri bitirdiğimde bırakırım

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, bitirmesi gereken görevleri sonuçlandırması halinde yerini başka birisine bırakacağını söyledi.

23.02.2010 - 13:28

Polat: Görevleri bitirdiğimde bırakırım

Adnan Polat, Galatasaray Kulübü'nün bankalarla yaptığı 70 milyon dolarlık kredi anlaşmasının ardından, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir basın mensubunun, "Kaç yıl daha Galatasaray'da başkanlık yapmayı düşünüyorsunuz?" sorusuna Polat, "Neticede Galatasaray Kulübü kalıcı, bizler gelip geçiciyiz. Ben de bitirmem gereken görevleri bitirdiğim vakit zaten yerimi muhakkak ki bir arkadaşıma bırakırım. Bu konuda kararı her zaman genel kurul üyeleri verir. Onlar 'Gel görev yap' dediği müddetçe yaparım" ifadelerini kullandı.

Polat, 1992-96 dönemi sonrasında Galatasaray'daki üstüne düşen sorumlulukları yerine getirdiğini düşündüğünü belirterek, şunları söyledi:
"Bir daha dönmeyi düşünmüyordum. Ancak Galatasaray görevi verirse gelmek zorundasınız. Tekrar göreve çağrıldığım için 2006 yılında döndüm. Bir müddet daha buradayım, ama taktir genel kurulun."

"TAKIMI VE TEKNİK HEYETİ KUTLUYORUM"
Atletico Madrid ile perşembe günü yapacakları UEFA Avrupa Ligi ikinci tur rövanş maçına konsantre olduklarını belirten Polat, takımı ve teknik heyeti Beşiktaş maçında gösterdikleri mücadeleden dolayı kutladı.

Bu sezon 3 kulvarda 5 kupayı hedeflerken, şubat ayının sıkıntılı geçeceğini bildiklerini vurgulayan Adnan Polat, şöyle devam etti:
"Özellikle santrforlarımızın sakatlığı nedeniyle bunu düşünüyorduk. Yara almadan, kazaya uğramadan geçelim diyorduk, ama maalesef Türkiye Kupası'nda istediğimiz gibi olmadı. Bundan sonra Türkiye Ligi ve Avrupa'da kayıp olmadan yolumuza devam etmek istiyoruz. Çünkü önümüzde zorlu 1-2 hafta daha var. Sakatlarımız iyileşecek ve Galatasaray artık santrforla oynamaya başlayacak. Ben takımı ve teknik heyeti kutluyorum, üst düzeyde mücadele ediyorlar. Takım içinde üst düzeyde bir kenetlenme var. Madrid'en sonraki Beşiktaş derbisinde bana göre çok iyi oynadık. Hatta son 10 dakika galibiyeti kaçırdık. Artık bunları geride bırakıp Atletico Madrid maçına konsantre olmalıyız."

Başkan Polat, bir soru üzerine, hasta olan eski başkan Özhan Canaydın'ın durumunu bildiğini ifade ederek, "Benim bildiğim Özhan Bey bu hastalığa aman vermez, yenecektir. Kalbimiz, dualarımız onunla beraber" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...