Polat: İptal şık olmadı

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, olağan mali genel kurul toplantısında yönetim kurulu olarak verdikleri önergelerin biri dışında hepsinin kabul edildiğini ve son önergenin iptalinin şık olmadığını söyledi.

Ntvspor 27.02.2010 - 21:21

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, toplantı sonrası NTV Spor'a yaptığı açıklamada, Mali Genel Kurul toplantısında yoğun bir gündem yaşadıklarını belirterek, ''Son önerge tuhaf bir şekilde iptal edildi. İptal Galatasaray teamüllerine uymadı, şık olmadı. Umut ediyorum zarar vermez'' dedi.

Başkan Polat, yönetim kurulunun mali ve idari açıdan ibra edildiğini hatırlatarak, ''Tüm kurullar da ibra edildi. Yönetim kurulu olarak verdiğimiz önergeler biri dışında hepsi, düşüncemiz doğrultusunda kabul edildi. Son önerge Galatasaray teamülleri dışında oldu. Galatasaray Adası'nın işletmesiyle ilgili Özhan Canaydın döneminde 5 yıllık sözleşme yapılmıştı. Oraya ciddi yatırım yapıldı. Büyük çoğunluk işletme standartlarından memnundu. Süresini uzattık. Ancak süre uzatmanın iptali için oylama yapıldı. Tuhaf şekilde oylaması oldu. Hukuksal platforma gider. Yapılış amacı teamüllere uymadı, şık olmadı. Umut ediyorum zarar vermez'' diye konuştu.

Son dönemde kulüpte büyük gelişmelerin yaşandığını kaydeden Polat, ''2010 yılı bütçemizde 15 milyon lira civarında tesis yatırımı var. Bunun için kaynak gerekiyor. Tüm amatör sporlarla ilgili tesislerin hepsini 2 yıl içinde bitirmek amacıyla bütçe ayırdık. 30 milyon liranını yarısı 2010 yılında, yarısını da 2011'de kullanılacak. A.Ş'lerin birleşmesiyle birlikte Galatasaray nakit üreten bir kulüp haline gelecek. Bütçeyi ve mali disiplini bırakmamak şartıyla'' dedi.

Tugay Kerimoğlu'nun altyapıda görevlendirilmesi konusundaki soru üzerine başkan Polat, ''Uzun süredir bu iş için sporcumuzu düşünüyorduk. Hollanda milli takımın eski altyapı sorumlusu Mayıs ayına kadar bizde. Biz de bu nedenle bir arkadaşımızı düşündük. Tugay, yurt içinde ve dışında oynamış tecrübeli bir isim. Takımda 16 oyuncunun hiç olmazsa yarısı altyapıdan gelenler olsun. Tugay Kerimoğlu'nun başarılı olacağına inanıyorum'' şeklinde konuştu.

''DÖNÜŞÜM SÜRECİ YAŞIYORUZ''
Adnan Polat, futbol takımında yeni bir dönüşüm süreci yaşadıklarını dile getirdi.

Daha önceki dönemlerde aynısını yaptıklarını ve oluşan yeni takımla UEFA ve Süper Kupa'nın kazanıldığını vurgulayan sarı-kırmızılı kulübün başkanı, ''Yöneticiliğim döneminde Alp Yalman ve Özhan Canaydın işime karışmadılar. İşin her bölümünde yer aldım. Geçen sezon 12 futbolcumuz sakattı. Geçen sezon defans oyuncularımız yoktu. Bu sezon ise forvet oyuncularımız yok. Birçok insan işin içyüzünü bilmeden konuşuyor. Takımda dönüşüm sürecinin yaşandığı bir gerçek. Daha önce de bu dönüşümü yaşamıştık. Yeniden şampiyonluk

yaşamak istiyoruz. Şubat ayındaki sakat oyuncuların çokluğu ve forvetin olmaması bizi Avrupa'dan uzaklaştırdı. Ayrıca Türk Telekom Arena'da Şampiyonlar Ligi'ni oynamak istiyoruz'' dedi.

Polat, takımı da seçim sürecine sokmak istemediğini anlatarak, ''Takım etkileniyor. Konsantrasyon kaybı yaşıyorlar. Arkadaşlarıma da 'Seçim konusunu gündeme getirmeyin' dedim. Adnan Öztürk bir aydır ciddi çalışmalar yapıyor. Tek tek tüm üyeleri arıyor. Bu çalışması doğaldır. Ancak ben kulübü seçim sürecinden uzaklaştırmaya çalıştıkça, toplantıda bu havanın oluşması hoş olmadı. Mali genel kurulun seçimden ayrı değerlendirilmesi gerekiyor'' diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...