Porsche Cup başlıyor

Doğuş Otomotiv, Castrol Edge, BP Ultimate, ADAC, Pirelli, Ata Freight  ve DOD  sponsorluğunda, Grid Concept tarafından organize edilen PORSCHE GT3 Cup Challenge Eastern Europe’ın ilk ayağı 3–4 Nisan’da İstanbul Park’ta düzenlenecek.

Ntvspor 01.04.2010 - 12:28

2010 yılında ilk defa start alacak olan ve Doğuş Otomotiv, Castrol Edge, BP Ultimate, ADAC, Pirelli, Ata Freight ve DOD’un sponsorluğunda düzenlenecek Porsche GT3 Cup Challenge Eastern Europe'ın ilk ayağı 3- 4 Nisan’da İstanbul Park’ta gerçekleşecek.

Organizasyonu üstlenen Grid Concept’in Türk Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Murat Doruk, Grid Concept’in motorsporları konusunda uzmanlaşmış iki firmanın işbirliğiyle hayata geçtiğini belirterek, “Bilindiği üzere 90 Auto Academy olarak gerçekleştirdiğimiz organizasyonlarla Türkiye’de motorsporlarının gelişiminde önemli bir katkıda bulunduğumuza inanıyoruz. Bu katkıyı biraz daha artırmak ve tecrübemizi uluslar arası arenada kullanmak adına yine bu sektörde önemli bir yer edinmiş Molitor Racing Systems ile irtibata geçtik. MRS, Teknik Servis, lojistik ve yedek parça desteği sunan özellikle yurtdışında one-make cup tarzı yarışlarda ciddi başarılara imza atmış bir Alman Takımı. Her iki firma bilgi birikimini ve tecrübesini birleştirme kararı alarak, Grid Concept’i hayata geçirdi. Ve ilk organizasyonumuzun startını da 3-4 Nisan’da İstanbul Park’ta ilk ayağı yapılacak Porsche GT3 Cup Challenge Eastern Europe ile veriyoruz” dedi.

ÜÇ AYAK AVRUPA'DA
Porsche GT3 Cup Challenge Eastern Europe’un toplam 7 ayaktan oluşacağını belirten Murat Doruk, “Toplamda 4 ayak Türkiye’de yapılacak. Bu ayaklara ilave olarak Yunanistan ve Bulgaristan gibi ülkelerde koşulacak 3 ayağın yanı sıra Formula 1 GP Türkiye ayağında da yerimizi alacağız. Toplam 16 adet Porsche 997 ile organizasyon gerçekleşecek.” dedi.

Organizasyonda 7’si Türk olmak üzere, 16 pilotun mücadele edeceğini belirten Murat Doruk, “Türk pilotlar arasında özellikle pist şampiyonalarında yakından tanıdığımız tecrübeli isimler yer alıyor. Cenk Ceyişakar, Yücel Özbek, Yadel Oskan, Kerem Galip Güven, Arif Suyabatmaz, Cengiz Oğuzhan and Rıfat Sarıcaoğlu geçtiğimiz yıllarda da birçok yarışta mücadele eden usta pilotlar” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...