Portsmouth borç batağında

Premier Lig kulübü Portsmouth'da ekonomik sorunlar bitmiyor. Alacaklı kurumlarla anlaşma sağlayan lacivert beyazlılar, devlete olan vergi borcunu ise ödeyemiyor. Görülecek dava sonucunda Portsmouth'un kayyuma devredilmesi ihtimal dahilinde.

Ntvspor 10.02.2010 - 15:10

Sezon başında Arap sermayesi tarafından satın alınan Portsmouth'un Premier Lig’deki diğer örnekleri gibi güçlü mali yapısıyla zirveye oynayan bir kulüp olması bekleniyordu. Ancak geride kalan zaman içinde kulüp futbolcularına karşı mali yükümlülüklerini yerine getirmekte zorlanırken, sahada da sonuçlar umulduğu gibi gitmedi.

Geçmiş transferlerden toplam 60 milyon sterlin borcu bulunduğu açıklanan kulüp, alacaklılarla ödemeler konusunda anlaşmaya varsa da bu kez vergi borçları kapıya dayandı.

Vergi dairesi Portsmouth'un 7 milyon sterlinlik borç için önerdiği ödeme planını kabul etmezken, görülecek dava sonucunda lacivert beyazlı kulübün erteleme talebi görüşülecek.

Mahkemenin kulübün aleyhinde karar alması halinde Portsmouth kayyuma devredilen ilk Premier Lig kulübü olabilir.

Bu sezon 3 kez el değiştiren Portsmouth'un son sahibi Hong Kong kökenli iş adamı Balram Chanrai de kulübü mümkün olan en kısa sürede satmak istediğini açıklamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...