Rana'nın olimpiyat hayali gerçek oluyor

Rana Tokmak'ın da yer aldığı Alman Milli Ritmik Jimnastik Takımı, Brezilya'nın Rio kentindeki son elemelerde birinci olarak bu yaz yapılacak Rio Olimpiyat Oyunlarına katılma hakkı kazandı.

Haberler - DHA 23.04.2016 - 19:43

Rana'nın olimpiyat hayali gerçek oluyor

Rana, Almanya adına olimpiyatlara katılan ilk Türk kökenli ritmik jimnastikçi olacak. Olimpiyat hayalini gerçekleştirmek için doğup büyüdüğü Castrop Rauxel kentinden ve ailesinden ayrılarak Stuttgart yakınlarındaki Fellbach Olimpiyat Merkezi'nde Rio Olimpiyat oyunlarına hazırlanan Rana, hayalini gerçekleştirdiği için tarifsiz sevinç içinde olduğunu söyledi. Rana Tokmak duygularını, "Rüyamda birkaç defa üst üste olimpiyatlara yetişemiyorum ya da elemeleri kaybediyorum. Elemelere gitmeden annemi aradım, 'Galiba kazanamayacağız' dedim. O da bana, 'Rüyaların tersi çıkar; kesin kazanacaksınız' dedi. Çok çalıştım; çok emek verdim. Şansımız da vardı; kazandık. Hedefim olimpiyatlarda iyi bir derece almak" sözleriyle anlattı.

SAYISIZ BAŞARI ELDE ETTİ

Rana Tokmak, ritmik jimnastiğe TV Wattenscheid 01 takımında başladı. Alman Milli Takımına katılıncaya kadar bireysel yarışan 19 yaşındaki Rana, ulusal ve uluslararası yarışmalarda çok sayıda derece aldı. 2012'de bireysel dalda Almanya ikincisi oldu. Alman Milli Takımı ile de dereceler elde etti. Başarılı bir öğrenci olan ve liseyi bitiren Rana tıp öğrenimi görmek istiyor. Sosyal alanlarda çalışmaları olan genç kız, Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'nin spor alanında Uyum Elçisi olarak görev yapıyor.

Sayfa Yükleniyor...