Çok değil; daha 6 hafta önce FIFA tarafından yılın teknik direktörü seçilmişti. Oyuncularıyla birlikte imkansızı başarıp; Leicester City’i Premier Lig şampiyonluğuna taşımasının üzerinden sadece 9 ay geçmişti. Bugün ise işsiz. 

Leicester city yönetiminin, Ranieri'nin görevine son vermesi, futbol dünyasında geniş yankı buldu. Büyük bir vefasızlık örneği sergilendiğini düşünenlerin sayısı bir hayli fazla....

Karara en sert tepkiyi, koyu bir Leicester City taraftarı olan efsanevi İngiliz futbolcu Garry Lineker gösterdi. 7 sezon Leicester City forması giyen Lineker, Twitter hesabından; "Claudio Ranieri’nin kulüp için yaptığı bunca şeyden sonra görevine son verilmesi açıklanamaz; affedilemez ve son derece üzücüdür" ifadesini kullandı.

Bir diğer eski milli oyuncu Alan Sherar da kararın kendisini şoke ettiğini dile getirdi. Eski İngiliz forvet Michael Owen da karara tepkiliydi. Kararı Twitter hesabından değerlendiren Owen; "Tam bir rezalet. Bugün bu güzel oyuna karşı sevgimin büyük bölümünü kaybettim. Oyuncular ve Leicester City taraftarı büyük hayal kırıklığına uğratıldı" ifadesine yer verdi. 

Ranieri'nin halinden en iyi anlayanlardan biri de, Manchester United Menajeri Jose Mourinho'ydu. Chelsea'yi şampiyon yaptıktan 1 sezon sonra görevine son verilen Mourinho, sosyal medya hesabı aracılığıyla Ranieri'ye; "İngiltere şampiyonu ve FIFA yılın menajeri kovuldu. İşte yeni futbol Claudio. Gülümsemeye devam et. Yazdığın tarihi kimse silemez" diyerek İtalyan menajere seslendi. 

İngiliz yayın kurumu BBC'nin yaptığı ankete katılanların yüzde 87'si ise Ranieri'nin görevinden alınmasını doğru bulmadığı yolunda görüş bildirdi.