Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, 0-0 berabere kaldıkları Kayserispor maçının ardından düzenlediği basın toplantısında, "Düşüş yaşadığımıza pek inanmıyorum. Çünkü kupadaki Antalyaspor maçı ile kayserispor maçında sergilediğimiz performans aynı değil. Bugün daha iyi oynadık. Kazanmayı hak eden taraf bizdik. Kazanmamız gerekiyordu, ama olmadı. Rakip 10 kişi kaldığında bu işi bitirmeliydik. En iyi oyuncularınız iki stoperiniz ise bunda bir sorun var demektir" diye konuştu.

Hollandalı teknik adam, kadro seçimiyle ilgili eleştirilere ise "Servet biliyorsunuz neredeyse her maçta oynadı. Onu dinlendirmek istedik. Emre Güngör ile Neill iyi bir ikili oluşturdı. Emre'nin gösteridği performanstan memnunum. Makukula'yı safdışı bıraktılar" yanıtını verdi.

Rijkaard, yabancı kontenjanında yer açmak için Shabani Nonda'nın sözleşmesinin feshedilmesini ise "Nonda'nın gönderilmesini yönetimden ben istedim" şeklinde açıkladı.

YALÇIN'A BÜYÜK TEPKİ
Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, "Jo'nun sakatlanması üzücü. Ama Jo'nun nasıl sakatlandığını hepimiz gördük. Galatasaray'ın eski futbolcusu Yalçın, tabi ki oyun içinde bunlar var ama topa müdahaleler var. Ama rakibi sakatlıyorsunuz sonra da bununla gurur duyuyorsunuz. Bu Galatasaray'ın eski futbolcusuna yakışmayacak birşey. Yalçın olayını duydum doğru olduğunu düşünüyorum." dedi.

YALÇIN'DAN AÇIKLAMA
NTV Spor'un ulaştığı Yalçın ise bir kez daha Jo'nun sakatlandığı pozisyonun içinde olmadığını savundu. Kendisinin de bir çok kez sakatlık yaşamış bir oyuncu olduğunu vurgulayan Yalçın, kimseyi kasıtlı olarak sakatlamak gibi bir düşüncesinin olamayacağını ifade etti.