Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, iki takımında eşit oranda oynadığını belirterek, ''Önemli bir sonuç aldık ama İstanbul için yeterli mi değil mi şimdi bunu söyleyemeyiz. Atletico Madrid, önemli futbolculardan kurulu bir takım'' değerlendirmesini yaptı.
 
İkinci maçta da böyle oynamaları ve rakibe fazla alan bırakmamaları gerektiğini belirten Rijkaard, bundan sonra arka arkaya oynayacakları zorlu maçlar için ''Futbolcuların fizik olarak kendilerini toparlamaları gerekiyor. Ama sonuç iyi olunca moral de iyi oluyor'' şeklinde konuştu.
 
Hollandalı teknik adam, Caner'i erken oyundan almasını ise ''Maça kötü başladı. Top kayıpları fazlaydı. Performansından genelde memnunum ama hataları devam edince tercih hakkımı onu değiştirmekten yana kullandım. Ama bu diğer maçlarda ilk 11'de çıkmayacak anlamına gelmez'' şeklinde açıkladı.
 
Öte yandan Galatasaray kulübü başkanı Adnan Polat ise yaptığı açıklamada ''Avantajlı bir sonuç ama eğer bunu İstanbul'da iyi değerlendirebilirsek avantajı belli olacak'' dedi. Atletico Madrid Teknik Direktörü Quique Sanchez Flores ise ''Turu geçme şansımız yarı yarıya'' dedi.
 
Alınan 1-1'lik skorun İstanbul'daki maçı zorlaştırdığını kaydeden Flores, kaleci De Gea'nın sakatlığının çok ciddi görünmediğini ifade etti. İspanyol teknik adam, geçtiğimiz hafta arka arkaya oynadıkları maçlardan dolayı futbolcularının yorgun olduğunu ve özellikle maçın 2. yarısında bunun görüldüğü sözlerine ekledi.