Rijkaard, Jo’ya gözdağı verdi

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, son günlerde özel hayatıyla gündeme gelen Jo’ya gözdağı vererek “Bu onun özel hayatı. Ama tabi bunun bedelini ödeyecek olan da yine kendisi.” dedi.

01.04.2010 - 10:42

Rijkaard, Jo’ya gözdağı verdi

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, ligde geride kalan maçları unutup, oynayacakları 7 maça motive olmaları gerektiğini belirterek, ''Kendimizi en iyi şekilde hazırlamamız gerekiyor. Motivasyonumuzu kaybetmeyip, takımı ruhunu sahaya yansıtarak bu maçlardan en iyi şekilde çıkmamız gerekiyor. Bu, kesinlikle imkansız değil'' dedi.

Galatasaray TV'de, ''Rijkaard'la Soru Cevap'' programına katılan Rijkaard,ilerleyen dönemlerde çok iyi oynayan ve mücadeleci bir takım izleteceklerini ve çok iyi bir geleceğin kendilerini beklediğini söyledi.

Galatasaray'da bulunma amacının, daha güzel başarılara imza atmak olduğunu, Başkan Adnan Polat'ın kendisiyle ilgili düşüncelerinden dolayı da mutlu olduğunu ifade eden Rijkaard, ''Beni üzen taraf, son aldığımız sonuçlardan dolayı ona yardımcı olamayıp, onu üzmemiz. İlerleyen dönemlerde çok iyi oynayan ve mücadeleci bir takım izlettireceğiz. Çok güzel bir gelecek bizi bekliyor ve başkanımız da bu güzel geleceğin önemli bir parçası'' diye konuştu.

Bir soru üzerine, son dönemlerde eleştirilen Brezilyalı futbolcu Elano'nun üzerinde, beklentilerin fazlalığı nedeniyle bir baskı olduğunu bildiren Rijkaard, ''Şu anda alışık olmadığı bir futbol yapısında oynuyor, ama biz onun ne kadar iyi bir futbolcu olduğunu biliyoruz. Belki çok fazla beklenti olması, ufak bir baskı yaratabilir'' ifadesini kullandı.

Fenerbahçe maçında oyuna sonradan giren Arda'nın sakatlığına da değinen Hollandalı teknik adam, bu oyuncunun kendileri için çok önemli olduğunu, karşılaşma öncesi doktorlarla konuşarak, maçın belli bir bölümünde oynayabileceğine karar verdiklerini kaydetti. Rijkaard, ''Şans verdik, ama Arda sahaya girdiğinde hata yaptığımızı anladık, çünkü tam anlamıyla hazır değildi ve biraz daha erken oynattığımı düşünüyorum. Bir şeyler yapmak istiyor, ama sakatlığından dolayı yapamadı. O yüzden, bir hata yapmış olabilirim'' değerlendirmesinde bulundu.

''JO ÖZEL HAYATINA DİKKAT ETMELİ''
Özel hayatı nedeniyle eleştiriler alan Jo'nun antrenman performansı, çalışmalara zamanında gelmesi, mücadele ve isteğinin hoşuna gittiğini belirten Hollandalı çalıştırıcı, bununla birlikte oyuncunun özel hayatına da dikkat edip, kulübün yapısına uygun hareket etmesinin gerekliliğini vurguladı.

Rijkaard, Jo'nun, çok yetenekli bir futbolcu olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

''Sonuçta yeteneğiniz vardır ama mutlaka bu tip şeylere dikkat ederek çok üst düzey bir futbolcu olursunuz. Yeteneğiniz vardır, bu tip olayların içine fazla girersiniz. O yüzden belki istemediğiniz yerlere gidebilir olaylar. O yüzden Jo'nun mutlaka amaçlarını belirleyerek, bu tip konulara mutlaka dikkat etmesi gerekiyor. Biliyorsunuz arkadaşlarıyla yaşıyor. Bence arkadaşların iyi seçilmesi gerekiyor. Çünkü böyle iyi ve profesyonel bir futbolcuyu arkadaşlarının da mutlaka koruması gerekiyor. O yüzden arkadaşlık konusuna dikkat edilmesi gerekiyor. Ama ne olursa olsun tabii ki bu onun özel hayatı. Ama tabi bunun bedelini ödeyecek olan da yine kendisi. O yüzden bir profesyonel olarak mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...